Mauricius: Absolutní ráj golfu

0
1523
Mauritius je samozřejmě velmi oblíbenou destinací českých turistů, kteří se nebojí připlatit si za letenku a užít si dovolenou plnou luxusu, kterou letoviska uprostřed Indického oceánu nabízejí. Mauritius je ale nejen rájem pro relaxační dovolenou. Je totiž rájem pro všechny, kdo propadli sportu s hůlkami a míčky – golfu.
Kde si můžete zahrát?
Golfových hřišť je na Mauritiu tolik, že by se nám všechna do tohoto článku ani nevešla. Pojďme se projít ale po těch nejzajímavějších. Třeba Belle Mare „The Links“ (par 71) je hřiště, které by žádný opravdu nadšený golfista neměl vynechat – je to místo, kde každý rok měří své síly špičky golfu na Mauritius Golf Open. Stejně tak byste se měli zastavit v The Gymkana Club (Vacoas, par 68), což je první golfový klub tohoto ráje. Obě hřiště nabízejí 18 jamek, skvělé podmínky a zázemí a jedinečné zážitky.
Chcete-li si u golfu užít také pěkný výhled, není nic jednoduššího, než se vydat na taktéž 18jamkové hřiště Ile aux Cerf Golf Course (par 72), odkud můžete pozorovat modré průzračné laguny. Z hřiště Tamarina Golf Estate (par 72) pak zase můžete obdivovat vrcholek Mount Rempart.
Krása exotického golfu
Ptáte se, v čem je golfové klání jiné na dalekém ostrově než na domácích hřištích? Pravda, v Čechách to máte na všechna hřiště kousek. Stačí sbalit hole do kufru svého vozu a z odpoledního výletu se zase večer vrátit domů. Co lidi přiměje k tomu, aby se vypravili za jamkami na jižní polokouli?
Opomineme-li možnosti relaxace na pláži, u otevřeného moře nebo v kouzelných lagunách, a vřelost kultury místních obyvatel, má Mauritius pro golfisty skryté kouzlo. Není divu – kde jinde můžete mezi jednotlivými odpaly sledovat život v laguně nebo si vychutnávat odpaly přes mořskou zátoku? 
Nepochybujte o tom, že si na své přijdou nejen profesionální hráči, ale i nováčci, kteří golfovou hůl svírají v rukách teprve krátce. Turistický ruch je na Mauritiu velmi důležitým zdrojem příjmů pro místní obyvatelstvo i státní kasu, šíře služeb se tedy snaží zahrnout co největší množství potenciálních zájemců. Na Mauritiu si tedy vychutná golf každý – pokročilí hráči i začátečníci. Zatímco ti první vyrazí asi ihned na 18jamková hřiště, začátečníci mohou začít na golfových hřištích hned vedle hotelů. Samozřejmostí je možnost odborného dohledu – začátečnické rady vám podá profesionální trenér.
Za golfem raději mimo prázdniny
Pokud míříte na Mauritius hlavně kvůli golfu, ne kvůli lehátkům na pláži, pak s dovolenou pospěšte nebo počkejte. Velké horko ani davy turistů vám ke skvělému výkonu s holí v ruce asi moc nepomohou. Nejlepší podmínky pro golfové dovolené jsou na jaře a na podzim, tedy mimo hlavní turistickou sezónu, kdy je počasí příjemné pro fyzikou aktivitu – není ani příliš velké vedro, ale ani zima.
A nebojte, v každý čas, denní i noční, jsou pro vás připraveny pětihvězdičkové hotely, kde se o vás budou starat tak, že se sem určitě budete chtít vrátit. Nebo že by to bylo kvůli nezapomenutelným golfovým zážitkům?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here