Costa Verde: Luxusní hotelový pokoj ve vyřazeném Boeingu 727!

0
1104

Boeing 727 z roku 1965 pamatuje své první období slávy, kdy létal pro společnosti South Africa Air a kolumbijské Avianca Airlines a bezpečně pro ně přepravil tisíce cestovatelů a světoběžníků. Když Boeing dosloužil, trávil svá léta odpočinku na letišti na San Jose, než ho z klidu vytrhli projektanti letoviska Costa Verde se smělým cílem přetvořit ho na jeden ze svých pokojů na hranicích národního parku Manuel Antonio. Právě zde začala další, pravděpodobně ještě slavnější éra tohoto letounu. Chátrající Boeing byl zachráněn.

Nejdříve byl ale rozebrán na mnoho částí a postupně dopraven na pobřeží nedaleko letoviska Costa Verde II a města Quepos, přímo na kraj divoké džungle, kde byl doslova umístěn na piedestal a vystaven tak všem na obdiv. Na patnáct metrů vysokém podstavci vypadá spíše jako model letadýlka, ale jeho životní velikost nenechá nikoho na pochybách.

Autenticky zčásti vysunutý podvozek navozuje dojem startu letadla přímo z džungle, při zemi ho však drží dřevěná chatka umístěná na ocase letadla. Interiér letounu je obložen luxusním kostarickým týkovým dřevem a vybaven ručně vyřezávaným stylovým nábytkem z Indonésie. Apartmá 727 má dvě dostatečně velké ložnice, každá z nich má vlastní koupelnu. Součástí vybavení je i vlastní kuchyňka, jídelna, velkoplošná televize a úžasná otevřená terasa s výhledem na průzračnou vodu oceánu, kde po večerech můžete se sklenkou v ruce pozorovat své sousedy – tukany, lenochody a opice. Neopomenutelné je také kamenné točité schodiště obtáčející se kolem vysokého podstavce.

Ceny za noc v „létajícím apartmá“ kolísají v závislosti na sezóně. Od ledna do dubna vyjde noc na 350 dolarů, od května do listopadu potom o 50 dolarů méně. Rezervace i všechny další informace naleznete na www.costaverde.com.

Pokud vás tento poněkud svérázný pokoj neláká, Costa Verde nabízí mnoho konzervativnějších variant ubytování od hotelových pokojů až po samostatné apartmány a bungalovy. Pacifické pláže slibují nezapomenutelné místo pro různé příležitosti, ať už jde o odpočinkovou dovolenou, nebo líbánky. Místo se vyznačuje neobyčejným množstvím opic, i slogan hotelu odvážně tvrdí „Stále víc opic než lidí“.

Apartmá 727 však není jedinou budovou, která v tomto letovisku vznikla pomocí zabudování bývalého letadla. Místnímu baru El Avion vévodí vojenský letoun Fairchild C-123 připomínající období studené války. Na tomto místě je radost se zastavit a vychutnat si drink i neuvěřitelný výhled…

Oba příklady jsou vynikajícími příklady znovuvyužití starších věcí, které už neslouží svému původnímu účelu. O projektu luxusních hotelech na vyřazených ropných plošinách si přečtěte zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here