Luxusní spotřebiče v domácnosti 3. tisíciletí

0
1609
Křišťálový chlad
Už jsme si zvykli na to, že moderní chladničky v podstatě myslí za nás. Sami regulují teplotu, ničí bakterie, na displeji nás informují o aktuálním stavu a jejich příslušenství nám více a více zpříjemňuje život. Novinka od firmy LG Elektronice má však ještě něco navíc – zdobí ji nádherné křišťály od firmy Swarovski.
Autorka návrhu, korejská malířka Seung-Rim Ha, nechala madla posázet křišťály od světoznámé rakouské firmy Swarovski. Kromě mnoha různých funkcí je vybavena také dotykovým displejem, stejně jako vnitřním povrchem Biosilver™, který spolehlivě chrání před výskytem bakterií. Objem chladničky 348 l a mrazničky 168 l uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Tato luxusní ledová královna se vyrábí v bílém a vínovém provedení a její cena se pohybuje kolem 70 000 Kč.
Překvapte své hosty originálním stolem
Dnešní elektrospotřebiče se vyrábí v různých kombinacích. Řešení od firmy Gorenje je ale opravdu nevšední. Jejich designéři přišli s kulatým stolem Smart Table, který má uvnitř integrovanou chladničku. A ne jen tak ledajakou, jedná se o vyjíždějící, dálkově ovládaný panel, který v okamžiku nabídne vašim hostům nápoje, ovoce či dezert. Vše příjemně vychlazené a na dosah ruky. Díky otáčecím policím na třech úrovních nemusíte od stolu vůbec vstávat, a přesto zůstanete pozorní hostitelé. Deska stolu se vyrábí z různých materiálů, od dřeva až po sklo. Pořizovací cena tohoto malého technického zázraku se pohybuje od 370 000 Kč.
Elektronická kuchařka, která pozná, co vaříte
Vaření je někdy opravdová magie. Stačí některou z ingrediencí vynechat nebo přidat více, než bylo uvedeno v receptu, a hned je výsledná chuť úplně jiná. Proto nás zaujal návrh amerického studenta Savannah College of Art and Design Adama Brodowského na generátor receptů a společenský komunikátor. Ten umí nevídanou věc – detekovat připravované jídlo podle vůně a podle toho doporučit další přísady. Není to úžasné? Díky tomuto nápadu se Brodowski dostal až do finále soutěže Electrolux Design Laboratory 2008 a můžeme jen doufat, že se elektronická kuchařka co nejdříve dostane i na český trh.
LCD televizor ve zlatém provedení
Paleta barev, ze kterých se vyrábí audio – video spotřebiče, se neustále rozšiřuje. Můžete si vybrat z mnoha různých odstínů, ale pokud chcete něco opravdu luxusního, právě zlatá barva je ta správná volba. LCD televizor BeoVision 7 v sobě skrývá moderní technologii Automatic Picture Control, která koriguje obraz podle světla v místnosti, nebo DVD přehrávač s osvětlením. Nejzajímavější je ale jeho zlaté provedení, které podtrhne luxus moderní technologie. Vyrábí se pouze na objednávku a cena se pohybuje okolo 360 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here