Fascinace: EYE – automobilové sci-fi pro každého

0
1348

Pro představu typického futuristického automobilu snad můžeme zmínit vynikající film Stevena Spielberga Minority Report, který nám může dokonalým způsobem přiblížit koncepci automobilové novinky od turínské společnosti Instituto Europeo di Design (IED). Ta za podpory strojírenské společnosti Tesla Motors chystá v budoucnu výrobu netypického osobního automobilu, jenž bude snoubit designovou vyladěnost a krásu společně s komponenty, které zajišťují použitelnost pro běžný silniční provoz. Přivítejte EYE a jeho koncept luxusního vozu s futuristickým nádechem, připomínajícím vyobrazení dětské fantazie.

Dle předběžných zpráv se bude jednat o takzvaný ‚elektrický‘ automobil, který bude ke svému pohonu využívat elektromotor napájený z akumulátoru. EYE však vzhledem ke své velikosti (14 stop dlouhé, 6 stop široké a 4,5 stop vysoké) nabídne automobil interiérem podobný například populárnímu vozu Ford Focus. Této velikosti je dosaženo díky úspornému uschování rozměrných napájecích článků pod zadní sedadla. Tím se dostáváme k řešení míst pro pasažéry, které je velmi podobné konceptuálním řešením dnešních vozů. Místo pro řidiče, spolujezdce a další dva pasažéry.

O vozu nejsou bohužel prozatím známá přesnější technická data, avšak je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o super moderní sportovní automobil sloužící především jako stylový doplněk pro mladší generaci naší populace. O tom, že se bude nejspíš jednat o sportovní vůz, nás mohou přesvědčit i informace o použití pneumatik od výrobců orientujících se na sportovní pneumatiky.

Zdali nás čeká budoucnost v doprovodu automobilů podobných IED EYE či nikoliv, to už zjistíme sami během nadcházející desetiletí. Není však důležité, jak budou vypadat automobily budoucnosti – důležitější je, jakým směrem se v budoucnu pohnou naše sny a jestli v sobě najdeme dosti síly je všechny vyplnit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here