Luxusní hotely ve jménu ekologie!

0
1901

Jste-li vyznavači ekologie, pak jistě oceníte hotely, které k životnímu prostředí přistupují zodpovědně, vaří pouze z lokálních a sezónních potravin, eliminují odpad, plýtvání přírodními zdroji a také kladou důraz na etiku výroby. Dnes vám představujeme luxus v přírodě, který si zamilujete!

The Scarlet Hotel, Cornwall

Místo, kde můžete jíst, v klidu snít, nechat se ovlivnit rytmy matky přírody a najít zde útočiště pro všechna roční období. Jedinečná poloha hotelu The Scarlet na vrcholku útesu jako by smazávala rozdíl mezi interiérem a venkovní přírodou. Celý hotel je pak prosvětlený a vzdušný, kromě soukromé oblasti, kde si se svými hosty můžete dopřát trochu soukromí.

Pokoje se vám budou zdát přímo kouzelné – okna od podlahy po strop, přírodní materiály, textil i nábytek. Scarlet Hotel navíc nabízí skvělé horké lázně nebo surfování. A kdyby vám vyhládlo, nechte se zlákat jedinečnými dobrotami z hotelové kuchyně, která kromě sezónních a místních produktů nabízí i bio potraviny a z nich připravené speciality.

Hotel Strattons, Norfolk

Vítejte v dobové atmosféře staré Anglie. Hotel Strattons je malý nezávislý rodinný boutique hotel a restaurace v historickém centru města Swaffhan. Jeho kuchyně (opět výhradně z přírodních zdrojů) byla oceněna jako nejlepší kuchyně v Norfolku.

Nejzajímavější na tomto luxusním hotýlku jsou však pokoje, které mají vždy originální vybavení i styl. Ubytovat se můžete například v benátském pokoji vyzdobeným zrcátky a koberci z (falešné) kůže zebry, v celočerveném pokoji pro romantické chvíle s partnerem či v pokoji nazvaném Opium s množstvím křišťálu a prvky renesance.

The Zetter, Londýn – Clerkenwell

Ač Londýn nevypadá přímo jako ekologický ráj, hotel Zeppter dostal ocenění od Green Tourism Bussiness Scheme za jeho ekologické iniciativy a podporu EKO turismu. Můžete buď popíjet koktejly v Atrium Baru, obědvat v bistru Bruno Loubet a zajít na party do nedalekého klubu Skoreditch nebo jen relaxovat a nevšímat se okolního světa.

Na luxusních ekohotelech nejlépe poznáte, že můžeme žít v bohatství a luxusu a přesto současně šetřit přírodu a životní prostředí. Jde jen o naše rozhodnutí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here