Luxusní bydlení: Dům postavený na řece

0
1469

Tento neobvyklý dům byl postaven v Kalifornii  v blízkosti vchodu do národního parku Sequoia, kde se láska k divoké přírodě může naplno rozvinout.  Divoká je však nejen příroda, ale i řeka, která domem protéká. Něco takového neuvidíte nikde jinde na světě. Se stavbou se započalo roku 1940, kdy bývalý majitel dům umístil na jeden z břehů. Další majitel se rozhodl obydlí rozšířit o část, která by měla základy na protějším břehu.

Nejdříve však musel upevnit oba břehy a vytvořit pevné základy, aby se  v případě větší vody břehy nerozjely a dům nepropadl. Řeku v domě nikdo nemá (pokud se tedy nestal obětí povodní), a tak se majitel ve spolupráci s designérem rozhodl instalovat v jídelně skleněnou podlahu, která by pohled na divoké proudy umožňovala.

Soukromý můstek spojuje oba břehy, jak vstup do okolní přírody, tak vchod na boční terasu, kde rodina relaxuje za zurčení vody padající z uměle vytvořeného vodopádu. Dům skvěle zapadá do  okolního prostředí bujné vegetace použitím dřeva a přírodních akcentů.

I v interiéru dům čerpá z unikátního výhledu na vodní proud. V pokojích je v hojné míře zastoupeno dřevo, přírodní barvy a kámen. Jsou jednoduše a vzdušně zařízeny. Žádná supermoderní technika se zde, na prostoru 232 metrů čtverečních nekoná, pouze plazmová televize na stěně v obývacím pokoji a počítač v pracovně.

Dům přes řeku, známý jako Kaweah Falls, rozkládající se na  pozemku, který má 3 tisíce metrů čtverečních, je velmi oblíbenou turistickou atrakcí, a tak se majitelé rozhodli, že ho občas pronajmou. Nikdy to však nebylo na dlouho, protože se jen těžko vzdávali svého pohodlí uprostřed přírody a divoké vody. Poslední informace však přinesly zprávu, že se stavba prodává. Kdo se asi stane příštím šťastným majitelem?

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here