Louise Hay: Milujte svůj život

2
2473

Autorka Louise L. Hay je známá jako jedna ze zakladatelek novodobého self-help trendu. Její první kniha Miluj svůj život byla vydaná v roce 1976, dlouho předtím, než se stalo moderním mluvit o spojení mezi myslí a tělem ve smyslu uzdravování. Kniha se díky jednoduchým a správným principům na pultech dlouho neohřála a po velkém úspěchu přišlo další revidované vydání v roce 1988. Nyní si její jedinečné dílo mohou přečíst lidé v 33 různých zemích a v 25 jazycích… Díky technikám popisovaným v knize se dnes miliony lidí naučili jak vytvářet více hojnosti ve svém životě, včetně zdravějšího těla, mysli a duše.

 Osobní filozofie autorky byla formovaná jejím utrpením během vyrůstání. Její dětství bylo nestabilní a ve znamení chudoby, její pubertální roky jsou poznamenány zneužíváním. Louise utekla z domu a její cesta ji zavedla do New Yorku, kde se stala modelkou a provdala se za prosperujícího podnikatele. Přestože se léčení těla, mysli a duše v jejím životě již projevilo, bylo to teprve po rozvodu, kdy tato schopnost dostala opravdu prostor pro růst.
 Její životní kariéra odstartovala opravdu až v roce 1970, kdy začala navštěvovat „Church of Religious Science“ a ministerský program. Brzy se stala populární řečnicí a zanedlouho již dávala soukromé konzultace. Po pár letech sepsala průvodce ve kterém detailně popisuje mentální příčiny fyzických nemocí a vyvinula pozitivní mentální vzorce pro navracení zdraví a síly. Lousie začala cestovat po Spojených státech s posláním předávat lidem moudrost o tom, jak milovat sám sebe a léčit vlastní život.
 Opravdová zkouška pro její učení byla, když jí doktoři diagnostikovali rakovinu. Po zvážení klasických medicínských metod se rozhodla vytvořit vlastní program sestávající se z vizualizace, pozitivních ujištění, nutričního čištění organismu a psychoterapie. Za šest měsíců se zcela uzdravila.
 V roce 1985 Louise založila podpůrnou skupinu „The Hayride“ spolu s šesti muži diagnostikovanými AIDS. O tři roky později se jejich pravidelná týdenní setkání rozrostla na 800 lidí. Jak se později stalo jejím zvykem, opět nastartovala hnutí rozšiřující lásku a pomoc mezi lidmi, mnoho let předtím než začala veřejnost nosit červené stužky na znamení podpory lidem s onemocněním AIDS.
 Kdokoliv zažije osobní setkání s Louisou na meetingu, kde pronáší svou řeč, nikdy na svůj zážitek nezapomene. Tato dáma ve svých 81 letech je mnohem více energetickou tetičkou ve středním věku, než stárnoucí moudrou babičkou. Když se dělí o příběh svého dětství, budou vám téci slzy po tváři, stejně jako když budete poslouchat mnohé z příběhů o vyléčených lidech, doslova zachráněných z náručí smrti. Její kniha je opravdovým návodem ke zvýšení lásky ve svém životě a především sám k sobě. Protože jak vás někdo může milovat, když neumíte milovat sami sebe…?

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here