Spolu – Úžasné video, které zahřeje u srdce

0
2973

Míváme tendence více vnímat, co nás rozděluje než to, co nás spojuje. Přitom spolu jsme silnější! Pojďme znovuobjevit krásu a sílu okamžiku, když táhneme za jeden provaz.

Spolu jsme silnější

Chceme-li přelomit 1 tužku, zvládneme to snadno. Chceme-li jich přelomit 10 najednou, už budeme mít menší problém. A co když budeme chtít přelomit 100 tužek najednou? Taková síla není jen v tužkách, ale též (a větší) v rodině, přátelství, partnerství…

Když vyladíme a sladíme nálady a energie sami v sobě, cítíme se psychicky i fyzicky lépe (vše v nás pracuje v tu chvíli krásně spolu). Naše tělo i mysl lépe funguje. Stejné je to se společností, když se dobře vyladí(me).

Jeden za všechny, všichni za jednoho!“
Tři mušketýři

Může nás mnoho dělit, ale také mnoho spojovat

Jiná nátura, národnost, vzhled, názor, barva čepic apod. Nic z toho není překážkou, pokud to uchopíme nikoli jako problém (nebo dokonce důvod k rozepři), ale jako příležitost k nalezení cesty, kompromisu či poznání (v mysli nebo zkušeností). Můžeme najít mnoho důvodů, proč se nám někdo nelíbí, rovněž ale můžeme najít mnoho důvodů, proč se nám může líbit (eventuálně alespoň – nevadit – ). Nenávist končí tam, kde začíná láska. Diskuze i konflikty spějí k dobrým řešením tam, kde přichází pochopení, popř. aspoň snaha o pochopení.

Čtěte také: Snaha a láska dokáží zbourat jakoukoli zeď

Síla bez lásky se neobejde

Jak video (původně reklama společnosti Dell Lijn) krásně prezentuje, ve spojení je síla, láska i praktičnost. Péčí o sebe pečujeme i o druhé a péčí o druhé pečujeme i o sebe. Vše je propojené, jsme tu (ať už nablízko nebo dálkově) stále spolu, proto je potřeba brát na sebe (i přírodu) ohledy.

Podle mnohých fyziků nic nezaniká ani nevzniká, pouze se transformuje. Vesmír se rozpíná a mnozí lidé se s ním snaží držet krok (mnohdy doslova), čímž si škodí, a to zbytečně. Vztahům pomůže, když si budeme, například empatií, pozitivními myšlenkami a laskavostí, blízko (bez obav, v době pandemie lze si býti blízko i dálkově).

Naše energie se zde mísí a proudí…

Zanechávejme po sobě stopy lásky a dobroty všude, kudy jdeme.
Autor neznámý

Každý je jiný! No a? Bezpodmínečné lásce to nevadí!

Snadno se prokazuje láska a pochopení ke stejnému, obtížněji k rozdílnému. Právě v situacích, kde se náš komfort, vize, názor střetává s něčím jiným, se ukazuje náš charakter, pokora, empatie, tolerance a úroveň. Člověk (i jakýkoli jiný tvor), který má v sobě lásku, nehledá důvody k nenávisti.

„Všechno, co nás dráždí na jiných, může vést k pochopení sebe sama.“
Carl Gustav Jung

Hledejme řešení primárně v sobě, nikoli v druhých. Irituje-li nás něco “zvenčí”, vypovídá to většinou více o nás než o “nich”.

Čtěte také: Jak proměnit nenávist v lásku?

Zdroj videa: youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here