5 maličkostí, které vám pomohou k lepším vztahům s druhými

2
3384

Stejně tak jako se i gigantické objekty skládají z atomů, tak se i ty nejvřelejší vztahy tvoří z malých gest a drobných krůčků. Na co v pracovních, studijních i osobních vztazích nezapomínat a jak je upevňovat?

Strength in Numbers

„Maličkosti dělají dokonalost, ale dokonalost není maličkost.“
Michelangelo Buonarroti
  1. Vzpomeňte si na výročí, narozeniny a svátky

Všechno nejlepší! Pozorné gesto, které potěší dokonce i ty, kteří tyto dny neslaví. Vypovídá totiž o tom, že na dotyčného myslíte. Co víc si přát, než být v něčí mysli? Být v srdci! Proto přejte vše krásné… mile a upřímně.

(Možno doplnit i vhodným dárkem – tipy v článku: http://dreamlife.cz/darek-jak-vybrat-ten-nejlepsi-pro-partnera-ci-pribuzne/)

  1. Oceňte a pochvalte snahu druhých

Vážím si toho, že to pro mě uděláš. Dobrá práce! Nehledě na výsledek, snaha se počítá! Úsilí, elán, ochota, snaha, kterou ostatní vynaloží si nelze vynutit – musí přijít přímo od nich.  O to je cennější komoditou nejen v profesní sféře… Odměny a pochvaly motivují a utužují vztahy více a lépe než nátlak, sankce apod.

  1. Udržujte v chodu pokoru a slušnost – „prosím a děkuji“ jsou základ slovníku

Mohl bys mi to přinést odpoledne, prosím? Zpráva mi přišla, děkuji. V běžném životě není mnoho situací, kde by se slova PROSÍM a DĚKUJI nedala použít a kde by nepozvedla úroveň sdělení.  Proto se jich nebojte…  V dobré společnosti jsou mnohem více žádoucí než „vole“ nebo chladný přístup. Pokora a slušnost dodá třpyt nejen šiřiteli, ale i zasaženým!

  1. Krása není samozřejmost – nebojte se komplimenty dávat a přijímat

Sluší to někomu? Má někdo pěkný outfit, úsměv, oči…? Žádná lichotka nemůže být povrchní, je-li od srdce. Stejně tak, jako domácí zvířátko potřebuje občas pohladit, lidská duše potřebuje občas polaskat. Ať už za výsledkem stojí několikahodinová dřina, nebo jen náhodná půvabnost – každý si zaslouží, aby v něm někdo krásu viděl a ocenil.
V roli polichoceného nedegradujte milá slova. Přijměte je, věřte jim a nebojte se růst. Dobrý úmysl nesmí být potrestán, ale správně zužitkován!

  1. Projevte své city (zejména ty pozitivní)

Potěšil vás někdo? Máte někoho rádi? Jste na někoho pyšní? S pozitivní energií netřeba šetřit a schovávat si ji na „vhodný čas“. Ta pravá chvíle je vždy právě TEĎ! Řekněte to nahlas nebo napište… Většina rozhodnutí je tvořena emocemi, proto se vyplatí mít v nich jasno a umět je dát správně najevo.

„Mysli srdcem, ne hlavou. Tady (v hlavě) jsou šedé buňky, tady (v srdci) je krev.
Krev koluje, vyzná se. Buňky jen dřepěj.“
Woody Allen

//

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here