Londýnský Sketch: Jídlo jako šperk

1
1694
Nelekejte se, nemusíte balit kufry na několik týdnů, pro příjemné povyražení a dokonalý odpočinek vám postačí jeden víkend v tepající metropoli. A že je Evropa nudná? Ale no tak. Kdo by se unavoval osmihodinovým letem za oceán, když je newyorská atmosféra dosažitelná už za kanálem LaManche. Ano. Rezervujte si letenky do Londýna a čtěte dál.
Nikdo si zde nedovolí radit vám, jak naložit s volným časem v anglické metropoli. Avšak pozvání na luxusní večeři do delikátního podniku prosím neodmítejte. Přišli byste o jedinečnou atmosféru, kterou v Praze zatím bohužel nenajdete.
Až se budete procházet po mondénní čtvrti SOHO, která je jako stvořená pro odpolední kávu nebo nakupování bláznivých výstřelků, nasměrujte své kroky směrem k ulici „Conduit Street“. V domě číslo devět totiž sídlí restaurace Sketch, která je připravena splnit i to nejtajnější přání vašich chuťových pohárků.
Restaurace Sketch rozhodně nevypadá nijak ordinérně a s velkou pravděpodobností budete překvapeni, kam až může interiér restaurace zajít. Sketch ovládají především odstíny barev červené, růžové a fialkové, a návštěvníci jsou usazováni pouze do luxusních materiálů. Co se týče vybavení, Sketch kombinuje vybrané „antique“ kousky s moderním designem, což podniku propůjčuje glanc luxusní postmoderny. Jelikož restaurace zabírá celý dům, je rozdělena do několika pater a mnoha místností, které mohou návštěvníci využívat dle momentální nálady. Je tady kupříkladu „parlour“ – tedy jakýsi salón či obývací pokoj, kde si můžete v klidu vychutnat intimní večeři ve dvou či se rozmazlit nekonečnou nabídkou dezertů. „East bar“ je jako stvořený pro konzumaci zrádných drinků. Samozřejmostí podniku je „lecture room“, tedy knihovna, kde se nerušeně můžete oddávat četbě beletrie. Jsou tu přirozeně i běžné místnosti určené pro vybrané stolování, ale co určitě není běžné, to je řešení toalet. Restaurace Sketch se chlubí nejkrásnějšími toaletami v Londýně, jež jsou pojaty jako menší zámecký salónek, ovšem z 21.století.
Jak celý tento rozmar vznikl? Na počátku byl sen otevřít v centru Londýna podnik, ve kterém by bylo možné ocenit vybranou kuchyni, luxusní atmosféru, výstavy fotografií, videa i hudební koncerty. Proto velký snílek alžírského původu Mourad „Momo“ Mazouz povolal tým designérů a na ulici Conduit Steet v domě z 18.století vytvořil restauraci Sketch. V podniku se jídla připravují podle francouzského šéfkuchaře Pierra Gagnaira, jehož vlastní pařížská restaurace „Pierre Gagnaire“ září třemi michelinskými hvězdičkami. Restaurace Sketch byla otevřena v prosinci roku 2002 a od té doby si získává stále více příznivců mezi gurmány i mezi lovci imageových záležitostí.  
Že Sketch není jen gastronomický a stylový výstřelek, jakých jsou v okolí spousty, potvrzuje i nedávné udělení ceny časopisu „Restaurant Magazine“ za jednu z padesáti nejlepších restaurací světa pro rok 2006. Redaktor časopisu Joe Warwick polichotil restauraci Sketch tím, jak skvěle přistupuje ke stolování, jak kombinuje „haute cuisine“ s uměním, dezerty a koktejly. 
Kompletní menu (každé se liší podle místnosti, ve které se zrovna nacházíte) je možné si pročíst na webových stránkách restaurace www.sketch.uk.com. Netřeba připomínat, že také virtuální svět restaurace nikterak nezaostává za svým reálným protějškem. A jste- li milovníci grafického designu, zmiňovaný web vás bezesporu nadchne.
Jestli se Londýn stal místem, kde láska k vašemu partnerovi přerostla v nutnost říct si „ano“ až na věky, Sketch vás zcela chápe a nabízí prostor ke konání svatebních hostin, ať už je váš partner jakéhokoli pohlaví. Je možné si rezervovat od padesáti míst pro svatební snídani až po dvě stě padesát míst pro recepci na galerii. Restaurace nabízí i další příjemnosti. Je možné zde vystavovat fotografie či video art nebo prezentovat své hudební nápady. A stane-li se restaurace Sketch vaším přítelem, dobře se vám za to odmění. Pravidelní hosté se totiž mohou stát „Sketch members“ a užívat si patřičných privilegií – dostávat pozvánky na uzavřené večírky, mít přednost v rezervacích míst a podobně.
Pokud vás naše pozvání na večeři okouzlilo, budeme jen rádi, když nám pošlete své vlastní zážitky z tohoto vysoce stylového místa. Pro jistotu si ale rezervujte svůj stůl alespoň několik dní dopředu, milovníků luxusu totiž stále přibývá.

1 komentář

  1. Moc Vam dekuji za inspiraci. Uz par mesicu ziji v Londyne a tako restaurace je opravdu naprosto uzasna. Dokonaly a prijemny servis, originalni a stylove prostredi a hlavne naprosto uzasne jidlo. Vzdy se sem hrozne rad vracim a vsem bych ji chtel doporucit 🙂 Lubos, 19 let

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here