Jim Rohn: Vytěžte ze svých každodenních chyb maximum!

1
1739

Naše každodenní činy samy o sobě nevypadají vůbec důležitě. Malý omyl, špatné rozhodnutí, nebo zbytečně promrhaná hodina drahocenného času většinou nezpůsobí okamžitý dopad. Mnoha takovým dopadům velice často unikneme, a právě tím začíná řetězec událostí, které nevyhnutelně vedou k budoucímu neúspěchu.

Pokud se někdo po celé tři měsíce neobtěžuje vzít do ruky důležitou knihu, tento nedostatek disciplíny na jeho aktuální život nebude mít žádné okamžité důsledky. A protože se nedostaví žádná bezprostřední sankce za toto jednání, jedinec pravděpodobně zopakuje stejné jednání i v příštích třech měsících, nebo dokonce v několika následujících letech. Proč? Protože si myslí, že na tom nezáleží. Právě z této myšlenky ale pramení opravdové nebezpečí.

Stejně tak lidé, kteří jedí spoustu nezdravého jídla si touto cestou zadělávají na budoucí zdravotní problémy, ale radost z okamžiku nad talířem oblíbené delikatesy budoucnost pochopitelně zastiňuje. Ti, kteří hodně kouří nebo pijí mnoho alkoholu také vytrvávají u těchto zlozvyků dlouhé roky. Protože si myslí, nebo si namlouvají, že na malých přešlapech nezáleží. Ve skutečnosti je ale skutečný dopad těchto činů pouze zpožděn o několik let či dokonce desetiletí. Důsledky jsou zřídka kdy okamžité. Naopak se postupně hromadí a vyčkávají, aby v jednu konkrétní dobu mohly nečekaně udeřit a veškerá naše dřívější špatná rozhodnutí budou zúčtována. Rozhodnutí, která se tenrát nezdála tak důležitá.

V krátkém časovém rozmezí tyto malé a zdánlivě nedůležité chyby nevypadají nikterak záludně. Především v nich nevidíme neúspěch. Ve skutečnosti mohou přicházet i v úspěšném období našeho života, ve kterém si prostě selhání ani nechceme připouštět. A ani si je nepřipustíme, protože se bezprostředně po nich nestane nic drastického, nic, co by nás mohlo zachránit před jejich zopakováním. Nebe se nezhroutí a život jde dál, proto si myslíme, že nám žádné nebezpečí nehrozí.

Kdyby se na konci dne, během něhož jsme udělali první zásadní chybu, stalo něco převratného, pravděpodobně bychom se tého chyby příště vyvarovali. Stejně jako dítě, které nevědomky položí ruku na rozpálený sporák, a dolehne tak na ně okamžitý bolestivý důsledek akce, už příště bude sporák obcházet velkým obloukem.

V případě neúspěchu se ale bohužel žádné takové varování nedostaví. Možná vás na pár minut přepadne špatné svědomí, ale po nějaké době si řeknete, že se vlastně tolik nestalo, a za pár dní se zachováte úplně stejně. A proto bychom ze všeho nejdříve měli zapracovat na naší životní filosofii, posílit naši vůli a zaměřit se na budoucnost. Spolu se správnou a funkční osobní filosofií, která bude provázet každý náš krok, si budeme více všímat současných chyb a špatných rozhodnutí a uvědomíme si, že i na zdánlivě nedůležitých přešlapech skutečně záleží.

Máme ale i dobrou zprávu: Stejně jako filosofii neúspěchu zná Jim Rohn i tajemství úspěchu, a díky svému životnímu příběhu, během něhož se dostal z průměrného života zadluženého dělníka až na samý vrchol teorie osobního rozvoje, je jedním z nejpovolanějších lidí, od kterého bychom se měli učit. Právě Jim Rohn si položil otázku: Jak můžeme chyby, jež vedou k neúspěchu, přetvořit v pilíře úspěchu? A následně si odpovídá: Tak, že se budoucnost stane důležitou součástí naší životní filosofie.

Jak úspěch, tak i neúspěch jsou pozůstatky našich šťastných, či méně šťastných rozhodnutí v minulosti. Lidé jsou mnohdy doslova uvězněni v určitém konkrétním momentu, že se ani o tu nejbližší budoucnost příliš nezajímají. Ale jestli se rozhodnou každodenně věnovat pár minut pouze budoucímu úspěchu, měli by být schopni přeměnit malé chyby a omyly v přínosnější životní styl.

Nejúžasnější věcí na receptu úspěchu je, že pokud opravdu vytrváte, na výsledky nebudete muset dlouho čekat. (Narozdíl od neúspěchu!) Když upravíme svůj jídelníček, za pár týdnů se začneme cítit všeobecně zdravěji. Když začneme každý den cvičit, zanedlouho se dostaneme do formy. Když budeme častěji číst, získáme větší přehled o mnohých oblastech a spolu s tím i větší sevevědomí. A až poznáme tyto skvělé výsledky, povzbudí nás to k ještě velkolepějším výkonům.

Zapomeňte proto na výmluvy a zaměřte se na něco, co může opravdu zlepšit váš život. Prvním dnem vašeho nového života může být již dnešek a nepochybně povede přímo čarou k lepší budoucnosti!

1 komentář

 1. Já to říkám furt!
  Jim Rohn se stal nezávislým distributorem Herbalife.
  To byl jeho nástroj k úspěchu.
  Produkty jí do dnešního dne.
  A školí pouze leadery Herbalife.
  Tak ať už konečně Český národ pochopí že Herbalife je prostě nejlepší.
  Po všech stránkách

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here