Plnící pera pro náročné i nejnáročnější

0
1927
Módní znalci, lady i gentlemanové ví, že k dnešní době nepatří jen luxusní oblečení, supermoderní mobilní telefon či kravatová spona s briliantem. Ta správná psací potřeba je pro člověka stejně důležitá jako pohodlné boty. Světově proslulá značka luxusního psacího pera má nejen praktické využití a doživotní záruku, ale dodává Vám eleganci, prestiž, oslňuje Vás svým originálním designem a reprezentuje Vaši osobnost. Navíc Vám přináší, díky dokonalé vyváženosti tvaru, funkce a designu, nevšední zážitek při psaní. Luxusní pera včetně jejich pouzder prozrazují skutečnou vybranost jejich majitelů…
Nejdůležitější součástí každého psacího pera je jeho hrot. Špičkové společnosti nabízejí několik druhů hrotů (jemné, široké, tupé …), aby jste mohli zakoupit pero právě s tím, se kterým se Vám nejlépe píše. Základní modely hrotů jsou vyrobeny z oceli, pokud ale chcete zainvestovat více peněz, můžete si pořídit i pero s hrotem ze 14-ti či 18-ti karátového zlata. Není ale výjimkou, že za takovýto skvělý “kousek“ zaplatíte 300 000 i více korun.
Doba, kdy se u nás i ve světě psalo husím brkem je už nenávratně pryč. Dnes na trhu najdeme mnoho značek vysoce kvalitních a luxusních psacích potřeb. Namátkou můžeme jmenovat Parkera či Watermana, renomované společnosti nabízející svá mistrovská díla už přes 120 let.

Perem od Parkera Lucky Curve byla napsána slavná opera La Bohéme autorem Giacomem Puccinim. Artur Conan Doyle použil pera Parker ke ztvárnění postavy Sherlocka Holmese a tatáž značka pera byla nástrojem zrodu divadelní hry George Bernarda Shawa Pygmalion, předobrazu muzikálového hitu My Fair Lady. Ernest Hemingway taktéž zvolil značku Parker k napsání slavného románu Komu zvoní hrana. Charles Lindbergh dal přednost psacímu peru Waterman, s nímž napsal deník při svém historickém letu z New Yorku do Paříže v roce 1927.

Klenotem mezi výrobci exkluzivních psacích potřeb je společnost nesoucí stejný název jako nejvyšší hora Evropy – Montblanc. Z malé továrny na plnicí pera vyrostla mezinárodní společnost s prestižním zbožím s více než 260 butiky v 70 zemích světa. Švýcarská značka nabízející své výrobky již přes sto let, má ve svém znaku šesticípou hvězdu na vrcholku alpského velikánu, která již léta zdobí nejen světoznámé psací potřeby, ale také hodinky, kožené zboží, doplňky a šperky.
Důležitým rokem pro firmu byl bezesporu rok 1924, kdy Montblanc poprvé představil plnící pero v barvě leskle černé pryskyřice s pozlaceným kováním pod názvem Meisterstuck. Tento název dodnes tvoří základ kolekce, která zahrnuje nejen luxusní pera, ale i propisovací tužky s válečkem a tužky mechanické. Svým mistrovským kouskem Meisterstuck 149 se nesmazatelně zapsal i do Guinessovy knihy rekordů. Meisterstuck 149 je masivní plnící pero vyrobené z ryzího zlata a osázené 4 810 diamanty. Číslo nebylo vybráno náhodně, symbolizuje totiž výšku Mont Blancu, 4810 m, a jsou jím označeny všechny hroty, jenž se vyrábí ze 14ti nebo 18ti karátového zlata.
Montblanc se proslavil také svými limitovanými sériemi věnované známým osobnostem historie a kultury, jako byl např. král Ludvík XIV. nebo spisovatelé Agatha Christie či Ernest Hemingway. S perem značky Montblanc píší lidé na celém světě, a ruce slavných osobností s nimi podepisují dějiny.
Pietro il Grande – Cena cca 380 000 Kč – Ručně vyrobený jedinečný psací nástroj z baltského jantaru zkrášlený 18 karátovými zlatými doplňky a 18 karátovým zlatým hrotem zdobeným rhodiem. Víčko, zakončené černou celulózou, má ve zlatém proužku zasazený rubín. Design je inspirován „Letní zahradou“ cara Petra Velikého v Petrohradě. Každé pero je parafováno Borisem Fjodoroffem, ruským restaurátorem starobylých jantarových šperků, a jednotlivě očíslováno. Originální design tohoto mistrovského díla, i jeho cena, je opravdu ohromující. Už jen držet toto pero ve své dlani, musí být mimořádně silným zážitkem.
Parker Duofold Gold Presidential – Cena cca 305 000 Kč – Tento ručně vyráběný celo-zlatý kousek je vyroben z 18-ti karátového zlata. Do vzácného kovu jsou vyryty vzory Esparto, spleť náhodně se proplétajících linek, jenž vytvářejí úžasnou iluzi vystupujících čtverců a obdélníků. Vzory Esparto jsou doplněny úzkým lesklým černým proužkem na víčku i v oblasti úchopu. Výstavní kousek s příhodným názvem Duofold Gold Presidential je směsicí krásy, elegance i klasického designu.
Waterman Man 100 Solid 18 K Gold – Cena cca 252 700 Kč – Vysoce kvalitní psací nástroj trubicového tvaru z masivního 18-ti karátového zlata je zdoben rhodiem. Víčko lemované širokým zkoseným proužkem dává vyniknout opravdovému zlatnickému umění. Na každý tento elegantní a technicky přesný mistrovský kus je vyražen punc a jeho vlastní číslo. Název dává tušit, že toto pero je určeno mužům. Mužům, kteří vědí, čím psát.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here