Letovisko Maia, Seychely: Obnova těla, duše i mysli

0
1508

Souostroví Seychely leží v Indickém oceánu, asi 1600 kilometrů od afrického pobřeží. Pozice nedaleko rovníku zajišťuje tropické podnebí s poměrně konstantními teplotami v průběhu celého roku. Díky tomu nemusíte příliš řešit problémy s oblečením: Měly by vám stačit šortky, trička či letní šaty, ale nezapomeňte také přibalit velký deštník, který vás ochrání před případným tropickým deštěm, a nebo naopak výtečně splní funkci slunečníku.

Po celém světě je souostroví známé svou jedinečnou a turistickým ruchem nezkaženou přírodou. Za zachování všech přírodních krás Seychely vděčí především přísnému vládnímu nařízení, které omezilo počet turistů každoročně přijíždějících na ostrov a také zákazu jakýchkoli staveb vyšších než palma.

Architekt Bill Bensley toto stavební omezení respektoval a výsledkem se v roce 2006 stalo letovisko Maia, které čítá 30 luxusních domků pro vaši ideální dovolenou. Každá chatka, pokud ovšem toto slovo vůbec lze použít ve spojení s luxusem, je nápaditě umístěna na povrchu skalnatého kopce, který se tyčí nad nádhernou pláží Anse Louis. Hosté tak mají ze svých oken či prostorných balkónů téměř 180 stupňový výhled na tyrkysově modrý Indický oceán.

Uprostřed exotických květin, palem a gigantických rostlin s obrovskými listy, kterým se přezdívá „sloní uši“, naleznete svůj dočasný domov a pomyslný ráj na zemi. Letovisko leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Mahé a cesta z místního mezinározního letiště by neměla trvat více než půl hodiny.

Hostů se ihned po příjezdu ujímá soukromý komorník, který má zajistit, aby byl jejich pobyt co nejpříjemnější. Díky jeho přítomnosti můžete všechny své starosti zahodit za hlavu a užívat si pokojnou rekreaci. Pomáhat vám bude i luxusní vybavení jako plazmová televize, DVD přehrávač a tělová kosmetika La Prairie. Součástí každého domku je i venkovní vana, abyste si mohli užít ničím nerušenou koupel přímo pod hvězdami.

Maia je místo, které vás odtrhne od starostí běžných dnů a ve svých propagačních textech doslova slibuje „očistu těla, duše i mysli“. Součástí letoviska jsou i menší lázně, které nabízí bezpočet ozdravných i zkrášlujících procedur. Samozřejmostí se už staly i lekce jógy. Udavatel módních trendů, časopis Vogue napsal: „Všechno zde bylo navrženo pro navození pocitu klidu.

Pokud vás přestane bavit relaxace na pohodlném lůžku ve stínu terasy, nabízí se vám nepřeberné množství aktivit, s jejichž zprostředkováním vám pomůže soukromý komorník. Ten může zajistit potřebné vybavení pro potápění nebo windsurfing, či zprostředkovat vyjížďku do nedalekého hlavního města souostroví – Victorie.

Máte-li zájem o netradiční dovolenou v tomto resortu, připravte si minimálně 1600 eur (asi 38 000 kč) za každou noc. Tato cena obnáší nejen pronájem celé chatky, služby komorníka a snídani, ale i hodiny jógy a vybrané masáže. Na tomto místě zapomenete na starosti v zaměstnání a vrátíte se jako nový – obrozený – člověk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here