Letecké společnosti, které vás budou rozmazlovat

2
1628

Od roku 2000 anglická agentura Skytrax každoročně hodnotí kvalitu služeb desítek leteckých společností. Nezávislý audit provádí šetření mezi zákazníky. Zkoumá se vše: příjem a odbavení na letišti, pohodlí čekacích hal, čekání během tranzitu, samozřejmě let a dokonce i usměvavost personálu na palubách letadel! Anketa z roku 2007 trvala 11 měsíců a zahrnula 15 milionů pasažérů 90 národností. Hodnocení se pohybuje v rozmezí 1 až 5 hvězdiček. Nejlepších výsledků – toužebných pěti hvězdiček – dosáhlo šest leteckých společností a je třeba se ptát, je to pouhá náhoda, že všechny z nich jsou asijské? Těmi jsou: Asiana Airlines, Kingfisher Airlines, Malaysia Airlines, Qatar Airways, Singapore Airlines a Cathay Pacific Airways.

Qatar Airways – Pasažéři v první třídě se mohou rozptýlit v lounge baru. Zpáteční letenka Paříž – Dubaj je přijde na 3 200 až 3 900 euro. 
Singapore Airlines – Ve svých A380 nabízí soukromé kabiny vybavené měkkými postelemi s ložním prádlem značky Givenchy. Toto pohodlí je zatím rezervováno jen pro lety Singapur-Sydney, po zaplacení zhruba 6 000 euro. V průběhu roku přibudou linky Londýn-Singapur a Tokio-Singapur. 
Malaysia Airlines – První třída disponuje prostornými křesly, která se lehce přemění v pohodlnou postel. Osvětlení bylo vybráno s ohledem na cestující tak, aby co nejvíce připomínalo denní světlo. V Evropě se proletíte první třídou z Londýna do Kuala Lumpur za 6 600 euro. 
Asiana Airlines – Korejská společnost patří taky mezi vyvolené. Dokazuje to pohodlnými polohovacími křesly, která se dají sklopit o 180° a umožní tak odpočinek během dlouhých hodin letu. Na palubě mají pasažéři výběr z 9 jídel, která mohou zapít těmi nejlepšími víny, koňakem, whisky nebo šampaňským. Zpáteční letenka Los Angeles-Soul v první třídě stojí 5 590 euro.
Kingfisher Airlines – Z názvu jen těžko poznáme, že se jedná o indickou společnost, založenou roku 2005. Každý cestující první třídy má k dispozici svou vlastní LCD televizi i ergonomickou podložku pod nohy. Společnost nabízí vnitřní lety na trase Kalkata – Delhi, od roku 2010 by však měla rozšířit svou nabídku i o lety do USA v obřích letadlech Airbus A380.
Cathay Pacific – Opět asijská společnost, tentokrát z Hongkongu. Její silnou zbraní jsou polohovací křesla, která se jediným pohybem změní v pohodlnou 2,05 m dlouhou a 91,4 m širokou postel. Když se zachumláte do pokrývek z husího peří, 12 hodin letu uteče, ani nebudete vědět jak. I s tímto komfortem vás přijde zpáteční letenka Paříž-Hongkong na 5 600 euro. 

A pro zajímavost, jak dopadly nejlepší evropské společnosti? Na 11. místě skončily British Airways, 12. Air France, 13. Lufthansa. Všechny shodně obržely 4 hvězdičky a získaly ohromné množství podnětů, na čem by měly zapracovat.

2 KOMENTÁŘE

  1. Prijde mi ze tohle hodnoceni tak jak je nastavene postrada veskery smysl. Nedoszvime se z nej o aerolince absolutne nic. NEvim ale letenka za 6 tisic euro to nema cenu ani hodnotit. Stejne Air emirates je stejne best. a koupim od nich tu samou letenku za 6 tisic ale Kc :-D:-D

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here