Kylie Minogue: Po boji Showgirl opět pokračuje

1
1492
Těm, co Kylie Minogue příliš neznají, může zpěvaččin život připomínat úžasnou, barevnou a nikdy nekončící show. Diva, která se proslavila typickým tanečním popem, má přece všechno, co chce; obdiv milionů fanoušků, líbivou tvář, pěkný hlas i naditou kreditní kartu. Co takové hvězdě může proboha scházet?
 Ještě před nedávnem to byla možná radost z „pouhé“ existence, kterou mnozí z nás ve své každodennosti ani nevnímají. Vážná nemoc si zkrátka nevybírá – chudí, bohatí, úspěšní i smolaři – jestliže věřící tvrdí, že před Bohem jsme si všichni rovni, o vážných onemocněních platí to samé… Ale něco hluboko ve zpěvaččině nitru si řeklo ono známé Show must go on a dnes se z plakátů svůdně usmívá ještě půvabnější žena než kdykoliv předtím. V jejích očích je možná až teď vepsána dospělost, moudrost a nadhled…
Přitom začátek její kariéry by mohl byl přímo učebnicovým sladkým kýčem. Mladé naivní australské děvče, známé z nekonečného televizního seriálu, se rozhodlo ukázat světu, že neumí jen slušně hrát, ale ani hlasový projev by nemusel být špatný. Dnes už téměř notoricky známé hity Loko-Motion nebo I Should Be So Lucky vystřelily Kylie do popových výšin, ze kterých se ale snadno a hlavně rychle padá zpět na zem. A pád to bývá velmi tvrdý. Ovšem Kylie Minogue, navzdory tomu, že se po světě pohybuje zásadně na jehlových podpatcích, udržuje balanc na špici přes dvě desetiletí. Bez nadsázky lze říct, že všechna z jejích devíti studiových alb, dvou „live“ CD, sedmi DVD z koncertů a dvou „best of“ desek se pokaždé ve své době vyšplhala na přední příčku v prodejnosti. Ovšem co jiného čekat od umělkyně, na jejíž koncert se vyprodají lístky za neuvěřitelných šest minut?
Během devadesátých let Kylie dosáhla snad všeho, čeho mohla. Takřka neexistovala píseň, která by se po nasazení do rádií nestala hitem číslo jedna. Bezpočet vyhraných hudebních cen (včetně prestižní Grammy a Cen MTV), fotografie na obálkách nejznámějších časopisů včetně Vogue nebo GQ mluví za sebe. V roce 1995 dokonce potěšila i náročnější publikum spoluprácí s „temným“ Nickem Cavem. Jejich duet Where The Wild Roses Grow získal neskutečnou odezvu. Před sedmi lety Kylin zpěv také zazněl na zahajovací ceremonii Olympijských her v Sydney.
Kylie Minogue musela velebit den, kdy se v sedmnácti letech rozhodla nadobro opustit školní třídy a vyměnit je za hudební pódium a nahrávací studio. Ale jak se říká, život je jak horská dráha – strmý vzestup může kdykoliv vystřídat i prudká jízda dolů. Polovinu koncertů veleúspěšného turné Showgirl: The Greatest Hits Tour musela Kylie okamžitě zrušit v okmažiku, kdy u ní lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Během pár měsíců se z obdivované éterické divy stala skutečně nemocná, chorobou, ale i následnou chemoterapií totálně vyčerpaná žena. Přesto přese všechno sebrala poslední zbytky sil, poslala vzkaz všem fanouškům: „Nedávejte mi růže, raději přispějte na výzkum rakoviny,“ a rozhodla se bojovat s osudem. Po roce a půl, kdy se Kylie dozvěděla závažnou zprávu, si opět stoupla za mikrofon. Opatrně, krůček po krůčku, s krátkým slušivým sestřihem (za nějž „vděčila“ chemoterapii, ale který proměnila v přednost) a s daleko větším vnitřním klidem opět začala dělat to, co ji nejvíce naplňuje. A možná i díky nemoci si uvědomila, že je třeba intenzivně vnímat každý okamžik života, protože vše se může v jediné vteřině změnit.
I když teď Kylie na pomyslné první místo svých tužeb řadí rodinu a děti, nehodlá se vzdát své profese. Naopak, už na konci listopadu vyjde australské zpěvačce zbrusu nové album s prostým názvem X. První hit z alba, 2 Hearts, už okupuje první příčky hitparád; u Kylie nic nezvyklého… Kromě standardního CD, si budou moci fanoušci pořídit i limitovanou verzi se stylovou USB klíčenkou.
Ať už má na tuto zpěvačku kdokoliv jakýkoliv názor, musí uznat jediné. Prozpěvovat si chytlavé I should be so lucky si dnes opravdu zaslouží…

1 komentář

  1. Kráááááásný článek, i když smutný. Já osobně se považuji za DOST VELKÉHO fanouška Kylie a tento článek mě málem rozbrečel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here