Co to je koučink a jaký je jeho přínos?

0
2536

Přemýšleli jste nad tím, co toto slovo v moderním světě znamená? Dokážete si představit, s čím vám koučink dokáže pomoct a s čím si naopak neporadí?boxer-652403_1280

Definice koučinku neexistuje

Pokud by vás zajímala klasická učebnicová definice, zřejmě narazíte na problém. Každý kouč totiž význam tohoto slova chápe trochu odlišně a jednotlivé představy se proto liší. Primárním cílem koučinku je zaměření se na plné využití lidského potenciálu a odstranění jeho bariér.

Důležité je uvědomit si, že správný kouč nikomu nevnucuje své názory. Vsází spíše na to, aby si každá osoba našla odpovědi sama, a to pouze s pomocí efektivně kladených otázek koučem. Koučové si nehrají na chytré šéfy, kteří všemu rozumí. Jsou odpovědni především za správný proces a profesionalitu. Musí klást otázky tak, aby danou osobu posouvali dopředu a zároveň nepodceňovat svoji odbornost.

Na co se koučink zaměřuje

Správný koučink by měl člověku pomoci s využitím jeho schopností a potenciálu. Cílí na budoucnost a nepitvá se v minulosti. S pomocí speciálních otázek budete uvažovat odlišně od svých klasických myšlenkových pochodů. Díky tomu pocítíte posun a odstranění nežádoucích bariér.

Koučink také pomůže najít a nastolit životní rovnováhu. Nejedná se o pouhé myšlenky, pro koučování jsou důležité i rázné činy, které vám pomohou nastolit žádoucí změny. Kouč se nebude zaměřovat na to, kdy a kde vznikl váš problém. Pro něj je důležité společně s vámi najít konstruktivní řešení.

Pozitivní přínosy koučinku

Jakmile se jednou pro koučink rozhodnete, posílíte s jeho pomocí pozitivní a tvůrčí přístup k životu. Koučink obvykle zvyšuje výkonnost a schopnost správného rozhodování. Rovněž odstraňuje i nejrůznější množství bariér, které vás mnohdy v životě obtěžují. Patří mezi ně zejména nízké sebevědomí, špatná organizace času, strach ze změny a další.

Změňte svůj život a přihlaste se na komplexní kurz Kouč osobního rozvoje pod vedením zkušené koučky Markéty Hamrlové.obecny-600x190

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here