Konec promarněným dnům! 3 tipy, jak zvládnout více věcí!

0
2997

Cože, to už je zase večer?…Vždyť já ještě musím udělat tohle a tohle. Zní vám tato věta hodně povědomě? Myslíte si, že by se s tím dalo něco udělat? Jistěže se s tím dá něco dělat. Zajímalo by vás, jak denně zvládnout o 30% víc? Žádný problém, máme pro vás tip.

radost

Ve dnech, kdy toho chcete vyřídit jednou tolik, se chovejte tak jako ve dnech, kdy jste již jednou snadno zvládli vyřídit o 50% více. Víte, které dny máme na mysli?

Možná tušíte správně. Například poslední den před odjezdem na dovolenou. Nebo když vám nezazvonil budík a vy jste za 15 min měli být na důležité schůzce či v práci. To byl najednou fofr, že? A vše se překvapivě stihlo. Dokonce bez větších problému. Určitě mi dáte za pravdu, že když jste ve stresu a v časové tísni, zvládnete toho bez problémů dokonce i dvakrát tolik než obvykle. Nemyslete si však, že vám doporučíme udržovat se ve stresu a časové tísni. Hlavním příčinou, proč jste ráno vše stihli, není stres, ale nepříliš dlouhé rozhodování a přemýšlení o tom, co právě budete dělat, protože jste přesně věděli, co a jak dělat.

Nyní si toto ráno převeďme do průběhu celého dne. Jde jen o správné uspořádání dne a být soustředěný jen na danou činnost a nepřemýšlet zbytečně, co budete dělat potom nebo co vůbec budete teď dělat. Jak tedy postupovat?

1) Je jasné, že nemůžete mít celý den naplánovaný pouze ve své hlavě, vyjímkou jsou ti, kteří mají velice dobrou paměť a svůj postup dne již dobře zažitý. V první řadě si tedy naplánujte následující den již večer předtím, nejlépe s použitím tužky a papíru.

2) Výborná je též vizualizace ve vaší mysli. Projděte si v duchu průběh celého dne a promítněte si jej před očima jako film. Budete tak vědět, jak navazovat na jednotlivé činnosti.

3) Ráno tak můžete začít bez jakéhokoliv rozmýšlení a otázku „Co je dnes třeba udělat?“ si vůbec nemusíte klást, neboť už odpověď znáte.

4) Vykonávejte svoji práci a vše co jste si naplánovali přesně tak, jak jste si zapsali, nenechte se rušit nedůležitými věcmi.

Když máte svůj den naplánovaný a postupujete podle plánu, rázem začnete být efektivnější a systematičtější. A pokud jste efektivnější, zvládnete toho klidně i jednou tolik. Možná právě toto potřebujete, odstranit nesystematičnost, ta vám bránila a stála v cestě při dosahování vašeho snu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here