Kdy jste naposledy tančili v dešti?

0
1648

Není tomu tak dávno, co Dreamlife rozhlasem znělo pěkně nahlas: “Rozetněte ty prudce svazující okovy konformity!” A dnes opět navážeme a naladíme se na frekvenční rozpětí inspirativních a motivujících vln.

V moment, kdy poděkujeme a dáme sbohem většinovému názoru a začneme jednat za sebe, postupně se nám pootevírají úplně nové možnosti naplnění. Stranou odpadne kupa nedůležitých starých zvyklostí, jež jsou zralé tak maximálně na hromadu těch včerejších, a máme najednou prostor sami na sebe – na toho, kým doopravdy jsme. Brána vedoucí skrze stezku nepopsatelných pocitů až k naplnění je pro nás v té chvíli dokořán otevřena. Náhle máme možnost spatřit, rozpoznat a projevit své talenty i skrze naprosto banální činnosti a vložit tak například i do letmého sebevědomého pohledu kus svého srdce. Každý moment je náhle slovně nepopsatelnou nádherou.

To vše však pouze za předpokladu, že i do posledního zbytku odstraníme vše, co “bychom měli (co se tlachá kolem)” a zbude nám tak maximálně “máme (co je doopravdy nutné)”. Nemusí to však být vůbec snadné a snadno to může přejít v tuhý boj se sebou samým. To proto, že překážky mohou způsobovat nemalé problémy především s motivací a odhodláním k překonání toho prokletého mezníku mezi myšlenkou a činem. Zažíváte-li právě nyní váhavější okamžiky, speciálně vy se navraťte ke zmíněnému článku.

Máme možnost sami sebe a své dary projevovat v každé chvíli a tolika možnými způsoby, že si je všechny nikdo z nás nedokáže ani představit. Je toho tolik, co můžeme dělat! Ve skutečnosti je toho tolik, až se nám může stát, že se zalekneme a zvolíme pro vše odklad a “necháme to na příště”. Je však potřeba nic neodkládat na zítra a postupovat systematicky již dnes.

Existuje jednoduchý vesmírný zákon, který, pokud budeme jednat v souladu s ním, zapojí všechnu svou energii a podpoří nás na naší cestě. Tímto zákonem je Zákon pravděpodobnosti. Zní: “Čím více věcí v životě zakusíš, tím větší je pravděpodobnost toho, že nalezneš tu, co je právě pro tebe nejlepší.” Duše každého z nás je s tímto zákonem moc dobře obeznámena a pracuje na jeho principech. A také nás každý den skrze intuici pošťuchuje, abychom nezůstávali v té své bezpečně ulitě, vylezli z ní a žili! Ať už totiž děláme dnes cokoliv a cítíme se jakkoliv šťastní, nelze vyloučit existenci činnosti (více činností), skrze které bychom se projevovali nepoměrně více!

Naší přirozeností je zakoušet stále nové a nové věci – sledujte projevy dětské duše. Děti konformitu nemusí zahodit, protože ji zatím ještě nepoznali (tu jim do hlavy ordinuje až společnost) a přirozeně se chovají tak, jak si myslí a cítí, že se budou nejlépe projevovat jejich talenty. Kam je tedy namířen dnešní článek? Je zacílen přímo na projev vašich skrytých talentů. Nenechte je zahálet! Vydejte se společně s námi a ostatními čtenáři k zakoušení co největšího počtu nových zážitků, v nichž můžete nalézt nepopsatelné a neočekávané požitky a prožitky. Zapojte klidně i své přátele a dejte dobrý pozor na otázky začínající slovy “Co kdybychom…” Nemusí jít hned o rafting na Zambezi, seskok padákem, ani živé vystoupení před tisícovkou lidí. Jde pouze o odproštění se od domnělých pocitů, že jsme “jiní” a odlišní, a zažití úplně nových činností, které máme dennodenně přímo před nosem a již automaticky jim kážeme rezolutní “NE”! Říkáme jim “ne” pouze z toho důvodu, že jsme jim ho řekli už mnohokrát – to je celé. A můžeme začít hned teď – může jít o vyřešení složitého hlavolamu, který už měsíce odkládáte, přímo doma v teple obýváku, nebo… prší u vás v tuto chvíli? Ano? Tak zajisté víte, co máte možnost dělat buď teď, nebo až budete s deštěm tváří v tvář konfrontováni…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here