Kam na luxusní večeři aneb poznejte Hradec Králové jinak!

0
6148

V minulých dílech, Kam na luxusní večeři, jsme si představili už mnoho restaurací těch nejlepších hodnot a kvalit. Dnes tu máme nachystané tipy na restaurace v kraji, kde se potkávají řeky Labe a Orlice, v královském městě Hradci Králové. Vydejte se prozkoumat ty nejlepší restaurace a pokrmy za hradby.

„Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.“ – George Bernard Shaw

Jednou z nejlepších restaurací je místo s tajemným názvem Šatlava. Nachází se vedle proslulého Klicperova divadla a z jeho zahrádky se budete dívat přímo do rozlehlého parku, do Žižkových sadů. Zahrádku tu mají přímo na starých hradbách města. Než vezmete za kliku dveří, projdete se po malém nádvoří, poté na vás dýchne elegantní a přesto rádoby středověká a rustikální atmosféra poctivých hospůdek, zalitých světlem ze zářících svíček. Ihned u vchodu se vás ujme obsluha, která vás doprovodí k bohatě zdobenému stolu. Okolí zdobí láhve těch nejlepších českých vín, pod okny jsou naskládaná polínka a vzduchem se line vůně z mistrovy kuchyně.

Zcela jiný zážitek si vychutnáte v moderní restauraci Popular, nacházející se kousek od Šatlavy. Bar spojený s restaurací je laděn do temně rudých barev spojených s černou a bílou. Popular nabízí možnost sezení na zahrádce, ze které uvidíte na jeden z krásných hradeckých mostů přes řeku Labe. Na jídelním lístku najdete především pestrou nabídku šťavnatých steaků připravených z nejlepších kousků masa. Bez povšimnutí by neměla zůstat sekce věnovaná sushi. Přestože jsou kuchaři české národnosti, sushi umí připravit výborně. Na steaky a sushi se sem sjíždí páry na romantickou večeři, rodiny a pořádají se zde firemní večírky.

Trojka, nikoliv hodnotící, náleží restauraci Na Statku v Kuklenách, což je část Hradce Králové. Při vjezdu do staročeského dvora vás do očí praští dřevěný starobylý trakař, zdobící vchod restaurantu a říkající, v jakém duchu se bude odehrávat gastronomický zážitek. Příjemný interiér, kterému vévodí otevřený krb, nabízí nejen originální jídelníček, ale během návštěvy se vám bude věnovat i profesionální obsluha, která vám vykouzlí úsměv na rtech. Můžete si zde vybrat exotické kombinace od pštrosího masa po amerického býčka, nejrůznější kombinace chutí, které zapijete lahodným vínem nebo cibetkovou kávou.

Pokud Hradcem Králové pouze projíždíte, neměli byste vynechat Park Golf Restaurant. Jedna z nejkvalitnějších restaurací v České republice se pyšní hodnocením Pátá nejkrásnější restaurace podle Maurera. Zde se snoubí laskavost, ochota a vynikající servis. Šéfkuchař posílá na stůl ta nejlepší mistrovská díla. Není divu, že se zde konají luxusní svatby a firemní večírky předních místních firem. Objednat si můžete nejen tradiční jídla různých národních kuchyní, na své si zde přijdou i zdravě se stravující jedinci nebo gurmáni hledající zajímavé kombinace chutí a vůní. Restaurace se nachází mimo centrum mezi travnatými zelenými plochami golfových lánů. Samotnou restauraci zdobí moderní design posledních trendů. Velká prosklená okna, nechávající návštěvníky nahlédnout do přírody, se střídají s dřevěným obložením. Park Golf Restaurant vám zařídí večeři, oběd či snídani s panoramatickým pohledem do zeleně a s milou obsluhou.

„Život není ani radování, ani bolest, ani Bůh, ani nějaké rozjímání, ale jídlo a bytí.“ – Vladislav Vančura

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here