Kalifornský společník: Cadillac Ciel

0
1262

Automobil inspirovaný krásami pobřeží Kalifornie, to je nový koncept od Cadillacu. Nese jméno Cadillac Ciel a představuje novou kapitolu, do které se posunul nejen design značky. Je to velký krok do budoucnosti celého Cadillacu, který přichází s tradičním luxusem v propojení s hybridním pohonem. Ciel je prostorný a elegantní kabriolet pro čtyři cestující. Je dělaný jako na míru náročným zákazníkům z Kalifornie. Projížďka po pobřeží se stane skutečným požitkem a každodenním relaxem.

Cadillac Ciel je velmi prostorný kabriolet. Mohutné tvary evokují pocit klasického Cadillacu až ze 60. let s dlouhými nízkými proporcemi. Klasikou je rozlehlý předek, jehož linie postupně přecházejí směrem k zádi a zužují se. Nezbytným luxusem je absence sloupku B. Při jízdě se budete cítit v bezpečí a obklopení nekonečným luxusem.

Interiér se může pochlubit velmi ostrými liniemi, které skvěle dotvářejí celkový luxusní dojem. Kombinují se zde teplé tóny hnědé a tělové barvy. I materiály byly vybrány do skvělého souznění. Najdete zde italské olivové dřevo s kvalitní kůží a s doplňky z leštěného hliníku. Celý interiér je velmi prostorný a útulný, Cadillac tak dává najevo, že vytváří pouze nekompromisní luxus pro ty nejnáročnější. Jedinou výtkou by snad mohl být středový panel, který se zbytečně táhne až dozadu a neumožňuje tak kontakt dvou zadních cestujících.

Pro posádku je ale připraveno takové pohodlí, o kterém se zdá jen málokomu. Sedadla posádky se nastavují elektronicky, je zde možnost vyhřívání i chlazení. Úžasným servisem jsou deky, které automaticky zabalí celou posádku kromě řidiče. Další vychytávkou jsou připravené sluneční brýle, krém na opalování a dokonce i ručníky. Cadillac Ciel je zkrátka auto jako stvořené pro západní pobřeží Ameriky.

Po slunné Kalifornii vás proveze vidlicový šestiválec o objemu 3,6 litrů s dvěma turbodmychadly a přímým vstřikováním. Motor má výkon 317 kW (425 koní) a točivý moment je v nejvyšší hodnotě 583 Nm. Navíc je zde ještě elektromotor, který šlape díky bateriím na lithium-iontovou technologii. Jízdu zpříjemňují krásná velká 22palcová kola, která mají carbon-keramické brzdové kotouče.

Americký fešák už jen čeká na své oficiální představení. A kde jinde by to mohlo proběhnout, než v jeho sladkém domově. Velká premiéra Cadillacu Ciel bude samozřejmě v samotné Kalifornii už tento podzim na autosalonu v Los Angeles.

Už jeho jméno, které ve francouzštině znamená nebe, napovídá, že s tímto společníkem si budete užívat úžasné projížďky přímo pod širým nebem a jediné, co budete řešit, bude vítr ve vlasech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here