Jetlev 200: Masivní adrenalinová injekce

4
2434

Dost řečí, je čas vzít na svá bedra Jetlev R200, k momentálnímu zklidnění mysli naplnit každý plicní sklípek notnou dávkou čerstvého kyslíku, naposledy protáhnout dlaň, jíž tu divokou smršť rozpoutáte, rázně sevřít madla a začít si v duchu přehrávat eskamotérské 3… 2… 1… A všechen čas světa se v ten okamžik zastaví, bude jen teď a tady.

Chodidla se vznášejí, gravitace je z části pokořena a vy můžete volně létat. Bez technologických pomůcek je to zatím bohužel stále ještě nedostižný sen, ale jsme zase o kousek blíž. Vodní jet pack sice nepředá vašemu tělu tajný signál k růstu křídel, avšak poskytne poskytne přímo koňskou dávku adrenalinu. Aby taky ne, disponuje 200 koňskými silami, které si dokáží vydupat rychlost až 47 km/h. S pocity u vytržení se tak můžete vznášet i 10 metrů nad vodní hladinou, též se však s klidem ponořit i pod ní. A pak znovu vzletět. Nadopujte se dosyta adrenalinem!

„Když mi bylo 14 let,“ vzpomíná Raymond Li, „sledoval jsem, jak James Bond ve filmu Thunderball létá s jet packem. A já začal snít, že jednou poletím také. Bohužel ani po dekádách čekání se technologie jet packu nedostala ani o píď blíž k běžným osobním letům. A tak jsem se rozhodl vynalézt přístroj, který tak učiní. Přesně s tímto postojem se tento Kanaďan pustil do realizace Jetlevu.

Jetlev 200 se skládá z vlastního jet packu a lodní jednotky, které spojuje hadice o průměru 10 cm a délce 10 m. Lodní jednotka, jež „táhnete“ za sebou a stará se o celý chod, má pod kapotou čtyřválec o objemu 1,5 litru. Nádrž lodi pojme 83 litrů paliva, které vydrží i 4 hodiny provozu, a unese až 150 kg lidské váhy. Údajně se s plnou nádrží dá uletět i na 130 km, ale ruku na srdce – kdo touží používat Jetlev jako „linkovou“ dopravu z bodu A do bodu B? Cena tohoto drobečka je několik tisícovek přes 2 miliony korun.

Od nákresu na útržek papíru, nezbytných úprav, vývoje prototypu a jeho pečlivé testování se to táhlo předlouhých 12 let! Finální model Jetlev R200 se dočkal dokončení na jaře letošního roku. Ale rozhodně těchto 12 let stálo za to. Nebo si přece jen myslíte, že by je Raymond Li za něco vyměnil? A čemu věnujete svou energii a svůj čas v příštím roce, pěti, deseti vy? Ať si pak na konci cesty můžete s klidem na srdci říci: „Odvedl jsem dobrou práci.“

4 KOMENTÁŘE

  1. Já nevím ale o tomto produktu už sem slyšel/četl už před několika lety a překvapil mě boom na webech, že se to začíná používat až teď, když už to je dlouho na trhu. Asi to byl jenom prototyp nebo něco velmi drahého ale určitě to už pár let existuje 😉 a vyrábí to více psolečností.

  2. Zdravím Vás, zatím nemáme informace, že by Jetlev 200 někdo v ČR prodával. Nejlepší bude kontaktovat přímo společnost Jetlev, která Vám jistě poradí, jak si jej opatřit. Prima den, Radek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here