Home Ranch: Poznejte dobrodružný život rančerů

0
1576

Skutečný westernový zážitek. Tak by se asi dalo charakterizovat to, co Home Ranch, jeden z nejoblíbenějších rančů svého druhu, nabízí. A použití spojení „skutečný zážitek“ je zde opravdu na místě. Návštěvníci totiž po příjezdu nabývají dojmu, že se v čase posunuli o sto let zpátky. Ranč elegantně kombinuje luxusní vybavení s westernovou dekorací, jenž dokonale vykresluje slovy stěží popsatelnou atmosféru.

Ranč byl založen v roce 1978 a je situován zhruba 280 kilometrů od Denveru, hlavního města amerického státu Colorado, v Elk River Valley, což je jedno z posledních nedotčených údolí na americkém západě. V nadmořské výšce 2200 metrů se rozkládá více než 16 čtverečních kilometrů areálu, který je návštěvníkům plně k dispozici. Ze severovýchodu je údolí obklopeno chráněnou oblastí Mount Zirkel Wilderness s nejvyšší horou Mount Zirkel měřící přes 3,5 kilometrů. V blízkosti se nachází také oblíbené lyžařské městečko Steamboat Spring, které ani dnes neopustil farmářský způsob života. Snadno tady proto můžete narazit i na lyžaře s kovbojským kloboukem. Samotný ranč je pak dobře přístupný jak autem, tak letecky.

Aktivit, které svým návštěvníkům nabízí, je celá řada, a to jak v letním, tak zimním období. To hlavní, co se od podobného ranče očekává, jsou pochopitelně vyjížďky na koních. Zdejší stádo čítá více než 100 koní a jezdecký program zahrnuje všechny úrovně pokročilosti, včetně dětí od šesti let. Všechno potřebné vybavení, včetně instruktorů, kteří se vám budou po celou dobu věnovat, je samozřejmostí.

Mezi další letní aktivity patří rybaření na horské řece Elk nebo horolezectví. Pro děti jsou připraveny speciální programy od projížděk na koních či rybaření, po plavání v bazénu a míčové hry. Většina činností je nabízena i v zimním období, přičemž v této době se nabídka navíc rozrůstá o lyžování, běžkování nebo sáňkování pro děti. I na koních je možné vyrazit v zimě, což přitom představuje zcela odlišný zážitek, protože po cestě můžete potkat zdejší divokou zvěř, jako lišky, soby nebo vlky. Návštěvníci mají skutečně řadu možností, jak trávit každý den, takže slovo nuda tady ani nepřichází v úvahu.

Ubytování na ranči zahrnuje 6 pokojů v hlavní budově a 8 samostatných chatek. Pokoje i chatky jsou všechny vybaveny stylovým luxusním nábytkem a originálními koberci vyrobenými zdejšími původními obyvateli. Samozřejmostí jsou drobnosti jako kávovary či bezedné nádoby s domácími sladkostmi. Součástí hlavní budovy jsou pak všechny náležitosti prvotřídního hotelu, jako bazén či vířivky, pro chatky jsou zase charakteristická nádherná zabudovaná kamna, ideální pro příjemně strávené večery.

Vše je uzpůsobeno nejen tomu, aby se návštěvníci cítili jako doma, ale především aby byla zachována atmosféra minulých století. Už jen představa, že vyjdete ven a ocitnete se v netknuté panenské krajině, dává tušit, že podobná dovolená bude nepochybně něco nezapomenutelného. Dech beroucí je především západ slunce, kdy stodoly začnou vrhat na rozlehlé pastviny své stíny, lesy v pozadí začnou tmavnout a nebe se zbarví do své typické rudé barvy.

Samostatnou kapitolou je i zdejší kuchyně, která kombinuje jedinečný styl tradičních westernových jídel s kvalitou typickou pro řetězec luxusních hotelů Relais & Chateaux, do nějž Home Ranch patří. Vše je servírováno v rodinném duchu na podlouhlé stoly v podobě bufetu, takže se otevírá prostor pro přátelské diskuse s ostatními návštěvníky po dobu oběda či večeře. Šéfkuchařem je Clyde Nelson, jenž k vaření využívá jen ty nejčerstvější ingredience a jeho kuchařské umění bylo dokonce několikrát oceněno ve významných labužnických magazínech. Ochotně se dokáže přizpůsobit i speciálním, například vegetariánským požadavkům návštěvníků.

Mnoho návštěvníků z celého světa se podle slov majitelů ranče díky silnému a nezapomenutelnému zážitku rádo vrací. Pokud máte dobrodružného ducha, můžete si svůj westernový sen uskutečnit právě tady. Ceny za týdenní pobyt začínají v přepočtu na přibližně 50 tisících korunách. A abyste si uchvacující krajinu Elk River Valley mohli plně vychutnat, připravili jsme pro vás i bohatou galerii fotografií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here