Kladli jste si někdy otázku: proč jste na světě? Proč jste se narodili? Ano, jistě si můžete říct, že jste se narodili jen proto, že vaši rodiče jednoduše neměli večer nic lepšího na práci, než počít nový život. Ale opravdu si myslíte, že to tak bylo? Že jste jen produkt dvou lidí, kteří nevěděli co s načatým večerem? Tomu přece sami nevěříte.
Protože když se lidé nudí, tak si pustí televizi, když touží po uspokojení namalují obraz a když se cítí osamělí tak si pořídí štěně. Ale nikdy nevzniká nový život jen tak, náhodně.
Takže pojďme se ponořit do opravdu hluboké filozofické úvahy: jaký je smysl vašeho života? Jaké je vaše poslání? Odpověď vám nemůže dát nikdo jiný než vy sami, ale Dreamlife se pokusí nasměrovat vaše myšlenky tím správným směrem.
Všichni jsme bez vlastního přičinění dostali ten obrovský dar, zvaný život. Každý z nás při narození dostal knihu plnou prázdných listů (někdo větší, někdo menší) a je jen na nás, čím tuto knihu popíšeme. Jaké vzpomínky a události tam dáme, jaké obrazy z našeho života se v ní objeví. To je jen na nás.
Jak řekl Abraham Lincoln: „Člověk je tak šťastný, jak šťastný se rozhodne být.“ A tato pravda platí na sto procent případů! Pokud jste četli nás článek o pozitivním myšlení (naleznete jej zde), víte, že okolo 80-90% všech věcí, které se nám stanou, si způsobujeme sami vlastním myšlením. A ten zbytek podnětů, které na nás působí a jsou zcela mimo naši působnost, ovlivňujeme pouze tím, že si zvolí míru, jakou na nás budou působit. Což přesně kopíruje první návyk S. Coveyho – proaktivitu, odpovědnost. Slovo odpovědnost je spojení dvou slov (odpověď a schopnost), tedy schopnost zvolit si svoji odpověď na daný podnět. Rozhodnout se, jak budu reagovat. Máte svoje štěstí plně ve svých rukách. A být šťastný, by měl být bezpochyby jeden z hlavních cílů vašeho života.
Druhým smyslem vašeho života by mohl být úspěch, ale ve své nejširší podobě. Tak jak o něm mluví Chérie Carter-Scott nebo Earl Nightingale. Úspěch je tedy nejen samotné dosažení, ale i cesta k dosažení, předem stanoveného cíle. Něčeho, čeho chcete dosáhnout. A pokud je to v souladu s právy ostatních okolo vás, pak je to ten správný cíl. Některé cíle jsou vznešenější než druhé, stejně jako se nám někdy jeví něčí život hodnotnější než jiný. Ale to je jen zdání.
Můžete snad říct, že život Matky Terezy (její příběh naleznete zde) byl hodnotnější, když se nám její poslaní jeví vznešenější než život někoho, kdo chtěl mít na účtu dva miliony? Něčí život může být velkolepější, vznešenější, delší, ale nikdy, nikdy ne lepší nebo cennější.
Nikdo vám nemůže říkat, co byste měli dělat, nebo čeho byste měli dosáhnout. Je to váš život, je jen váš. Nikdo nemá právo na váš život, je to dar, který jste dostali zadarmo a jak s ním naložíte je vaše věc! Použijte ho, jak uznáte za vhodné, s vědomím, že není možné absolutně neuspět. Ať se stane cokoli, vězte, že je to jen váš dar. Naložte se svým životem jak nejlépe uznáte za vhodné. Rozdejte ho mnohým, nebo schraňujte pro několik málo. Naplňte ho hlučným veselím, nebo tichým rozjímáním, radostí nebo smutkem, láskou nebo nenávistí. Ale nikdy jej neberte jako samozřejmost a nikdy jej nepromarněte. Slovy Billyho Florence: „Můj život je dar, který dal Bůh mně, ale co se svým životem udělám, je můj dar Bohu.“