Jaguar XF: Dynamický, tajemný, průbojný

0
1474

Výraz spícího jaguára je nepopsatelně vryt do exteriéru řady XF. Nově naladěná přední maska, vylepšená aerodynamická přední křídla jsou jen některé z bezpočet vylepšení vizáže tohoto vozu. Do toho tajemného a zároveň tak lákavého se budete chtít rozhodně pustit. Jednou z velkých novinek jsou nové tvary světel, které mají znamenat zvrat v poznávacím znamení Jaguaru. Jsou uspořádány ve tvaru „J-blade“ (tvar písmene J). Nelze opomenout ani zadní osvětlení s LED technologií, jež dodá v nočních hodinách tomuto elegánovi nezaměnitelný vzhled.

Téměř dokonalým interiérem se může pochlubit jen hrstka statečných. Každý model řady XF vám prokáže, že on patří do této úzké skupiny. Kvalitní materiály vzaly za své. Sedačky v koženém provedení a modré podsvícení pro jízdu v nočních hodinách, dvouzónová klimatizace, výkonný 7“ displej, to vše vás bude naplno rozmazlovat. Když do toho zapojíte i zvukový systém Bowers & Wilkins o 17 reproduktorech s obrovským výkonem 1 200 W, speciálně navržených přímo pro tuto sérii vozů, nedá se jinak než jásat.

Nejšílenější verze této šelmy nám nabízí monstrózní osmiválec Supercharged s přímým vstřikováním o objemu 5.0 l. Díky použití turbodmychadla šesté generace je schopen tento motor ze sebe vytáhnout enormních 510 koní. Jakmile probudíte spícího jaguára, lze vám zaručit masivní přísun energie. Důkazem je zrychlení z 0-100 km/h – ovládá to za 4,9s. Navíc i při vysokých rychlostech si můžeme užít nezměrné síly zvukového systému, či tichého prorážení větru, a to díky zdokonalenému přednímu přívodu vzduchu a geometrii rotoru je vůz tišší a bez výrazných vibrací.

Dynamika, tajemnost a průbojnost. Tyhle slova si budeme i XF pamatovat. Tento elegán je k dostání za 2 477 560 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here