Jachta Oculus: Dravá velryba uvězněná v konceptu luxusní lodi

1
1243

Prvotní nápad na jachtu zcela odlišnou od všech ostatních dostal sám zakladatel a majitel společnosti E. Kevin Schöpfer. Ten se na oficiálních stránkách netají svými odvážnými záměry a hodlá název své společnosti propojit s návrhy jachet příští generace, s ambiciózně navrženými modely, které však zároveň budou splňovat nejvyšší možné standardy bezpečného námořnictví.

Z uctivé vzdálenosti jistě budou majestátní jachtu obeplouvat jak mořští živočichové, tak i plavidla, která nemají alespoň z poloviny tak propracovaný design, jako má právě Oculus. Z dálky totiž nikomu nebude jasné, co to na obzoru plave za unikát. Že však máte tu čest s osobitou lodí a bezpochyby i majitelem, jemuž nejsou cizí milionové investice ani nejnovější design, o tom jistě nebudete pochybovat ani na chvilku.

Na první pohled každého zaujmou otevřené gigantické čelisti, jež rozhodně nenechají chladného nikoho, kdo se na potravním řetězci nachází níž než Oculus. Vyděšená mořská zvěř možná bude bleskurychle unikat před neznámým netvorem, zatímco vy se pátravě zadíváte do jeho oka a neohroženě vstoupíte na palubu. Nemusíte se bát, hrozivě vypadající zvíře vám pod rukama zkrotne do podoby beránka, schopného vyrazit vpřed rychlostí 25 uzlů (46,3 km/h). Pojďme mu nahlédnout do podpalubí…

Celková délka 250 stop (76,2 metrů) umožňuje komfortně ubytovat až 12 lidí, milujících nekončící cesty po moři. V hlavním salonku vás překvapí rozlehlost celého prostoru, na níž se velkou měrou podílí i výška stropu. I když se jachta řadí do kategorie „low rider“, místnost je vysoká víc než 3,5 metru. Za pozastavení také stojí stylová válcovitá jídelna a – samozřejmě – kapitánská kajuta, která zabírá druhé patro.

Rozlehlou palubu obklopují postranní zasunovací panely, chránící ji před vyššími vlnami. Právě z otevřených hladových čelistí se všem hostům naskytne omračující panoramatický pohled na všechny hříčky přírody, kolem nichž bude kapitán proplouvat. Nejlepším místem pro opalování naopak bude otevřená paluba na přídi.

Ať už jachtu svou pevnou mocnou rukou nasměrujete kamkoli, vždy se setkáte s nadšenými i ohromenými pohledy všech kolemplujících. Ačkoli je Oculus zatím pouze konceptem, můžeme si být jisti, že tahle vlajková loď společnosti Schöpfer Yachts LLC dostatečně rozvíří klidné vody jachtařského průmyslu. A stejně tak je jisté, že ji bude zdobit dostatečně tučná cenovka…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here