Indoor Golf Arena: Světově největší tréninkový dóm, svatyně golfistů

0
1380
 „Je mojí misí být bezkonkurenční a unikátní a zprostředkovat všem uchopitelnou, hmatatelnou podobu sloganu Golf je život,“ hovoří výmluvně slova zakladatele projektu, pana Jona Standinga. A skutečně! V nedalekém Nizozemí nyní z povrchu zemského vyrůstá hala o rozměrech největších sportovních dómů, svou mohutností a nevšedností dokonce konkurenceschopná antickému Koloseu.  Něco, co svět zelených, striktně upravených trávníků ještě neviděl. Z květinové velmoci se tak v průběhu následujících dvou let stane vytížené epicentrum švihajících holí.
Během 365 provozních dnů v roce se očekává cirkulace přibližně 150 000 návštěvníků. Po jednoduchém dělení nám vychází průměr něco málo přes čtyři sta pilně trénujících denně. To je docela vysoké číslo, pomyslíte si. Tuto zbytečnou úvahu však rázně smete ze stolu fakt, že rozloha celého projektu činí neskutečných 18 000 čtverečních metrů. Na tak obrovském prostoru znamená několik stovek nadšenců takovou hustotu provozu, o jaké si může dálnice D1 nechat zdát pouze v těch nejoptimističtějších snech. Jinými slovy, budete se cítit příjemně osamoceni s více než dostačujícím prostorem pro své manévrování. Navíc v tak pohádkové atmosféře, kterou jen stěží předčí i ty nejlepší snímky Zdeňka Trošky.
Tráva zelenější, zářivější a živější než rozlehlé kopcovité paseky známé reklamní hrdinky kravičky Milky. Posvátný pažit se táhne až k nekonečným horizontům, kde jej ohraničuje futuristická kóje – bytelná konstrukce arény. Sluneční paprsky se lámou o prosklenou střechu, jejíž plocha skla by vystačila na stovky rodinných domů. Vysoký nadstandard a exklusivní péče o klienty dýchá z každého konstrukčního záhybu, z každé pídě travnaté plochy. Soustředěnost a zaměření ve tvářích spolutrénujících svádí i vás k soutěživosti o přiměřeně nadlidské výkony. To vše v naprosté pohodě a klidné exotické atmosféře: žádný tlak, stres ani vypětí. Jen klid, harmonie a pátá jamka.
Rozlehlé greeny, bunkery i nelítostné vodní nástrahy vycvičí váš úsudek i jeho brilantní aplikaci ve hře na krátkou vzdálenost z jakéhokoliv úhlu. Další aspekty úspěšné hry hluboko pod par dovede ke znamenitosti jeden ze dvaceti trenérů – místních špičkových simulátorů firmy ProTee United. Velice věrohodně imitují pestrou škálu mezinárodních odpališť, na kterých místo golfového vozítka můžete z pohodlí simulátoru prohnat svůj švih a samozřejmostí jsou i high-tech technologie na dokonalou analýzu a progres odpalu.
Veškeré golfové potřeby, náčiní a vybavení je k dispozici ve zdejším velmi skromném obchůdku běžných rozměrů. Rozprostírá se na ploše 1 000 m2. Lze tedy usuzovat, že se pyšní kvalitním výběrem v maximální šíři i hloubce sortimentu. Indoor Golf Arena zajisté není jen o golfu. Je také o životním stylu. Proto možná nepřekvapí, ale zajisté mile potěší přítomnost luxusních spa a saunových zařízení, kde procvičované svalstvo obdrží zaslouženou péči. O noční pohodlí se postará čtyřhvězdičkový hotel s dvěma sty pokoji přímo v srdci celého komplexu. Žádné dojíždění, stačí usnout v golfových rukavicích a ráno se rovnou z postele překulit na odpaliště.
Skvělou zvěstí je, že Indoor Golf Arena je pouze první vlaštovkou (i když v jejím případě spíše orlem s pořádným rozpětím). Po vzoru holandské svatyně se po celém světě postupně rozroste síť osmi až deseti golfových indoorových supersportovišť a dalších přibližně 250 menších satelitních verzí. Při takovém čísle je dost možné, že tento velkolepý projekt přičichne i k českých luhům a hájům. Je tedy na čase oprášit své golfové hole, vyrazit do náročných terénů, zaplnit již existující golfová centra a žádostivým pohledem přitáhnout pozornost realizačních týmů Indoor Golf Arena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here