Ikonické šaty Marilyn Monroe mají nového majitele!

0
1432

Sbírka herečky, hvězdy muzikálu Zpívání v dešti a vášnivé sběratelky Debbie Reynolds, která od 70. let trpělivě střádala předměty, v nichž se odrážel Hollywood, čítala na 3500 kostýmů, 20000 fotografií, tisíce filmových plakátů a spoustu dalšího. „Nejvíc věcí jsem získala sama na aukci v 70. letech, kdy se studio MGM rozhodlo zbavit většiny rekvizit. Prostě je jen tak zahodili,” prohlásila majitelka sbírky. Debbie zpočátku doufala, že si jednoho dne otevře vlastní filmové muzeum, ale po letech neúspěšných pokusů a také z důvodu tíživé finanční situace se rozhodla pro prodej sbírky.

Sběratelské předměty z filmů Jih proti Severu, Za zvuků hudby, Čaroděj ze země Oz nebo Zpívání v dešti však svou neutuchající slávou zcela zastínily proslulé bílé šaty s hlubokým výstřihem a plisovanou sukní, které nosívala Marilyn Monroe ve film Slaměný vdovec. Počáteční odhady, pohybující se mezi jedním a dvěma miliony dolarů, naprosto rozmetala konečná nabídka, která zněla 4,6 miliony dolarů. Časem už trochu zažloutlý model z dílny návrháře Williama Travila byl bezkonkurenčně nejúspěšnější položkou aukce, která celkově vynesla 22,8 milionů dolarů.

Aukce, jež proběhla 18. června v Beverly Hills, ovšem nebyla kompletní. Druhá polovina sbírky stále čeká na nové majitele a podle nejčerstvějších informací by se měla vydražit v průběhu letošního prosince.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here