Fascinace týdne: Svezte se na formuli 1 týmu Red Bull!

0
1298

Tváře charitě aneb svezte svou fotku na formuli

Neotřelým nápadem se prezentuje nyní tým Formule 1 Red Bull, který v rámci charitativní pomoci uvolnil své reklamní prostory pro fotografie fanoušků. Je to vůbec poprvé v historii Formule 1, kdy namísto nadnárodních korporací budou monoposty zdobit lidské tváře. Na padesát tisíc fotografií fanoušků bude stát na startu Grand Prix Velké Británie konající se 8. července, rovným dílem si je rozdělí na své kapotáže jezdci David Coulthard a Mark Webber. Celá akce „Wings for Life“ se snaží pomoci lidem s poškozením páteře, tým Red Bull věnuje milion dolarů a další příspěvky přichází z řad formulových nadšenců.

Na stránkách www.facesforcharity.com si každý může vybrat jeden z vozů týmu, najít si nejvhodnější místo na voze a po příspěvku o minimální výši deseti liber (430 Kč) umístit své foto na monopost. Během pár minut je vše hotovo a každý si může prohlížet ostatní fanoušky, číst jejich zprávy i s nimi navazovat kontakty. Cílem této akce není jednorázový charitativní počin, ale tým slibuje více takových atraktivních nápadů i snahu o vytvoření formulové charitativní komunity. Místa je na vozech zatím více než dost, i když atraktivní prostory pomalu ale jistě mizí záplavou požadavků. Mně osobně se podařilo ukořistit báječné místo přímo před výhledem Marka Webbera.

Podnikatel roku 2005 rozšiřuje svůj studentský sen

Radim Jančura a jeho společnost Student Agency není třeba představovat, ale další ambiciózní projekty rychle rostoucí firmy je vhodné sledovat. Ze studentského snu dokázal během dekády vybudovat Radim Jančura cestovatelské a přepravní impérium a jednu z nejprogresivnějších a nejagresivněji rostoucích firem u nás. Začalo to nápadem roku 1993, a kde je konec expanze si nikdo nedokáže představit, po vstupu na dopravní trh se svými žlutými autobusy, které firmu proslavili díky neobvyklému konkurenčnímu boji a překonávání překážek ze všech stran, přichází ambice na poli realit. Cílem je vybudování sítě luxusních čtyřhvězdičkových hotelů, investice do nemovitostí pro hotely bude s největší pravděpodobností dále vyšší než čtvrtmiliardová akvizice se žlutými autobusy a dle slov samotného zakladatele se jedná také o daleko konzervativnější investici: „Investice do nemovitostí jsou mnohem méně rizikové než třeba do autobusové dopravy.“  A co se samotné společnosti týče, roste jako kvítí na jaře. Obrat skupiny Student Agency totiž  loni meziročně vzrostl z 1,8 na 2,6 miliardy korun, což znamená nárůst o 42 procent a letos se očekává dosažený obrat přes 3,5 miliardy korun. O zakladateli a majiteli Student Agency si můžete přečíst v našem článku Radim Jančura: Studentský nápad za milióny

Nezastavitelný rozkvět Dubaje

Celý svět sleduje co vše se děje v Dubaji a nemálo stavitelským vizionářům pravidelně padá čelist z neuvěřitelných nápadů nebo architektonických tvarů. Minulý týden se objevily další zajímavé stavby rostoucí v dubajském Business Bay, tedy obchodním zálivu, který se velmi značným tempem rozšiřuje a nemálo nadnárodních korporací si zde zakládá svá regionální i celosvětová sídla, některé se dokonce stěhují ze západních zemí. V nabídce realitních makléřů se nyní objevují dvě neobvyklé stavby – The Oval Tower a o něco extravagantnější The Opus, který dokonce bude obklopen vodou a slibuje krásný výhled na vodní kanály protínající celou obchodní oblast města. Obě budovy jsou administrativního charakteru s velkým množstvím parkovacích míst a maximalizací vnitřního prostoru interiérů.  Standardem těchto budov se stávají i vnitřní tělocvičny, posilovny i sauny pro maximální kombinaci pracovní zátěže s regenerací. Zda se ale šejku Mohammedovi podaří vytvořit z Dubaje světové obchodní centrum je stále ve hvězdách. Články o dubajských projektech rozhodně stojí za přečtení a odkazy nabízím na konci článku jako související články, stejně tak může být inspirativním čtením článek o samotném šejku Mohammedovi, který je vládcem Dubaje.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here