Charita krásných žen: Komu daly svá srdce

0
1404

V mnoha případech je to 100% pravda, ale s klidným svědomím můžeme říci, že Česká republika je bohatá na ženy, jejichž srdce leží na správném místě.

Budeme mluvit o ženách, které svůj život zasvětily nejenom módě, ale díky událostem, jež se v jejich životě odehrály, začaly pomáhat také ostatním lidem. Jsou bohaté, slavné, ale srdce mají na svém místě.

Začněme krásnou ženou, matkou, modelkou. Její jméno zní Tereza Maxová. Narodila se v Pardubicích a svůj výjimečný vzhled zdědila po svých rodičích. Tato kombinace dala Tereze do vínku porcelánovou pleť, hladké rysy a tvář, která nejeví žádné známky stárnutí. Když vyrůstala, její skutečnou touhou bylo stát se právničkou. V sedmnácti letech s zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Její tvář byla na titulní stránce britského Vogue, stejně jako na předních strankách Elle, Marie Claire a Glamouru. Prošla po všech významných přehlídkových molech  – Dior, Chanel, Prada, Gucci, YSL, Ralph Lauren a byla tváří pro reklamní kampaně takových značek jako jsou Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy a L´Oreal.

Jedna událost jí ale změnila život. Návštěva pražského kojeneckého ústavu v roce 1996 se změnila v dlouhotrvající pomoc opuštěným dětem. Nyní má Nadace Terezy Maxové pod patronátem více než  16.000 tisíc dětí v České republice. Člověk by očekával, že po tak dlouhé a závratné kariéře, založením rodiny a dvanácti lety strávenými ve světe módy bude Tereza zpomalovat své životní tempo, ale opak je pravdou. Stále věří, že to nejlepší na ni teprve čeká. Podle výzkumů veřejného mínění, který v roce 2005 pro nadaci zdarma připravila agentura McCann Ericson Prague, se těší 97% důvěryhodnosti veřejnosti. Nadace Terezy Maxové získala významnou důvěru také od státu, který jí do nadačního jmění svěřil již 35.000.000,-Kč z tzv. Nadačního investičního fondu.

Tereza se může pochlubit také dalšími projekty pod patronátem své nadace. Jsou jimi například EQUAL: najdi svůj směr, Můj byt, Otevřená náruč, Pod křídly ČSA, Adopce Srí Lanka, atd.

Tereza Maxová také spojila síly s další topmodelkou, která se díky své osobní tragédii rozhodla pomáhat.

Je řeč o krásce jménem Petra Němcová. Tato rodačka z Karviné, světově známá topmodelka, si vytrpěla skutečné peklo. Na sklonku roku 2004 se Petra rozhodla překvapit svého přítele, fotografa Simona Atleeho a koupila zájezd do exotického Phúketu v Thajsku. Dovolená o vánočních svátcích roku 2004 se ovšem změnila v neštěstí, které sledoval celý svět. Vlna tsunami smetla vše, co jí přišlo do cesty. Petra byla jedna z těch, kteří přežili – ve větvích palmy šest hodin trpěla s rozdrcenou pánví. Jméno svého přítele však nalezla na seznamu mrtvých. Po této tragédii se Petra dlouho zotavovala a v jedné věci jí určitě pomohla. Pomohla jí uvědomit si, co je opravdu důležité.

Proto v roce 2005 zakládá společně s Terezou Maxovou nadaci Happy Hearts Fund (Nadace šťastných srdcí). Jejím posláním je poskytnout pomoc dětem, které strádají duševně, materiálně nebo zásahem přírodních pohrom. Sedmadvacetiletá rodačka z Karviné a přítelkyně zpěváka Jamese Blunta oslovila nejúspěšnější modelky, které pocházejí z naší republiky, aby pomocí svých tváří a jmen tento unikátní projekt podpořily. Začátkem srpna se uskutečnilo v Praze focení kalendáře „Made in Czech republic“. Inspirací pro tento kalendář 2007 bude období secese. Pozvání k této práci přijal i fotograf světového jména Gilles Bensimon. A které krásky se v místech, jako je Křižíkova fontána, Obecní dům v Praze nebo hotel Evropa, objeví? Pochopitelně Petra Němcová, ale například i Daniela Peštová, Karolína Kurková, Ivanka Trumpová, Tereza Maxová, Veronika Vařeková, Adriana Sklenaříková, Hana Soukupová, Eva Herzigová a další.

Tyto dámy jsou sice obklopené luxusem a penězi, ale mnohem důležitější je fakt, že neztratily správný pohled na svět a pomáhají těm, kteří to doopravdy potřebují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here