Go Philantropic: Procestujte Indii s Gándhího předky

3
1708

Po stopách duchovního otce Indie se můžete již v prosinci letošního roku vydat po boku dvou Gándhího potomků – jeho vnuka Aruna a pravnuka Tushara. Zřejmě neexistují lidé více zasvěceni do života Mahátmy více, než tito dva muži. Památku svého slavného předka oba ctí snad tou nejzáslužnější cestou a na poli charity kráčí v jeho šlépějích.

V nedávno představeném projektu Gandhian Philantropic Tour se vnuci slavného Gándhího spojili s charitativní organizací Go Philantropic a právě jejím prostřednictvím nabízejí cestu za poznáním nejen Indie, ale i sebe sama.

Výtěžek z této akce má být věnován škole Gandhi Memorial School, kterou k uctění svého dědečka založil Arun Gándhí společně se svou ženou Sunandou. Arun se svým synem doufají, že se jim podaří získat částku 10 000 dolarů. Peníze jsou určeny buď pro otevření nové třídy, nebo k vybudování studny s pitnou vodou. Škola ctí veškeré principy i filosofii Mahátmy Gándhího a zaměřuje se především na poskytování vzdělání těm dětem, které by jinak skončily na ulici, nebo u nedobrovolného vykonávání náročné dětské práce.

Během výletu konajícího se od prvního do šestého prosince (s možností prodloužení až do jedenáctého) se jeho účastníci velmi blízce seznámí se současnými sociálními a rozvojovými projekty po celé Indii. Získají tak jedinečný vhled do problémů, jímž země v dnešní době čelí. Při cestě samozřejmě nezůstanou opominuty přírodní i kulturní pamětihodnosti, například v Bombaji, Novém Dillí a Jaipuru.

Putovní zájezd začíná návštěvou rezidence Mahátmy Gándhího v Bombaji a následuje mimo jiné setkání s organizací Women’s India Trust and MarketShare, která se zaměřuje na zlepšení podmínek pro vzdělávání indických žen a následnou pomoc při hledání jejich zaměstnání. V první části výletu si účastníci také prohlédnou zmiňovanou školu Gandhi Memorial School v Kolhapuru a seznámí se s projektem Verala, jenž se zabývá osvětovými činnostmi v oblasti prevence viru HIV. V následujících dnech čeká skupinu prohlídka Tádž Mahalu a cesta do Starého i Nového Dillí včetně Delhi Street Walk, kterou účastníky provede dítě, jež dřív žilo na ulici, ale nyní je podporováno speciálním projektem na všeobecnou ochranu těchto dětí.

Projekt Gandhian Philantropic Tour není o žádném dobrovolnictví, píší protagonisté na svém webu. Je to jen skvělá příležitost cestovat napříč Indií a vidět všechna ta místa z trochu jiného úhlu, než všichni ostatní cestovatelé. Tato cesta vám má podle Gándhího vnuků doslova změnit život.

A kolik za tuto změnu zaplatíte? Cena výletu se standardním ubytováním činí 4300 dolarů, z nichž 1000 dolarů jde přímo na účet školy Gandhi Memorial School. Pro náročnější klienty je zároveň připravena pětihvězdičková varianta za cenu 6000 dolarů. Go Philantropic zároveň nabízí individualizované výlety přímo na míru pro jednotlivce, rodiny a další skupiny. Jistý podíl ze všech částek je vždy určen pro dobrou věc… Tak proč pro jednou nesloučit vaši dovolenou s pomocí potřebným?

3 KOMENTÁŘE

  1. Pro tvůrce této stránky – DĚLEJTE STRÁNKY NEJDŘÍVE DLE PLATNÝCH NOREM (které dodržují firefox,opera,chrome) A AŽ PAK JE PŘIZPŮSOBTE EXPLORERU.

  2. V opeře a firefoxu se tyto stránky špatně zobrazují (useknuté napdpisy článků na titulní straně) takže mi nic neuniklo. Přidávání příspěvků funguje občas. Tyto stránky jsou špatně udělané ENDE

  3. Ahoj Dr.
    Pracujem ako webdizajnér a programátor a občas zablúdim na tieto stránky kvôli zaujímavým článkom. Je pravda, že validátor našiel pomerne dosť chýb zdrojového kódu, avšak len sémantických.
    Inak som si stránku otestoval v IE6,7,8,Firefoxe 3, Opere 9.63 a Google Chrome a všade sa zobrazuje správne. Tzn. chyba bude pravdepodobne u teba.
    [www.fajnidea.sk]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here