Forbes: Vyberte si bydlení za milion dolarů!

0
1851

Forbes.com vedl své výzkumné tažení napříč planetou, aby našel reprezentativní nabídky ve vybraných městech. Výsledkem byl seznam bytů, městských domů, prázdninových vilek i přímořských apartmánů na každém kontinentu s výjimkou Antarktidy. Na nově se rozvíjejících trzích jako je například jihoafrický a egyptský vám milion dolarů zaplatí mnohapokojové sídlo, ale v „profláknutých“ bohatých městech, mezi něž řadíme Paříž, Sydney a Dublin, se budete muset spokojit s malými byty.

A spolu s neustále rostoucím počtem dolarových milionářů po celém světě stále rostou i ceny prestižních nemovitostí. „Růst bohatství v posledních letech je skutečný a opravdový trend,“ řekl Liam Bailey, realitní odborník z Londýna, „věříme, že během následujících pěti let bude tento trend pokračovat a s ním bude stoupat samozřejmě i koncentrace bohatých na určitých žádaných místech.“

Nejen v Londýně a ostatních evropských velkoměstech se ale koncentrují novopečení i tradiční boháči. Podle posledních zpráv mají – zejména zahraniční investoři – stále neutuchající zájem o reality v dolarem oslabených Spojených státech. Například luxusní byty v The Plaza ceněné minimálně na 10 milionů dolarů se rychle plní Evropany. Podle Jonathana Millera z newyorské znalecké firmy celá třetinu loňského nákupu bytů na Manhattanu patří zahraničním kupcům.

Jak vlastně bude vypadat manhattanský byt, do kterého investujete milion dolarů? Jako vzorový příklad slouží jednopokojový byt s celkovou rozlohou pouze 60 m2 v oblasti Turtle Bay. Jistou satisfakcí snad může být poměrně prostorný balkon, kvalitní dubová podlaha a vysoké stropy. A samozřejmě i prestižní světoznámá čtvrť Manhattan.

Za stejnou cenu ovšem můžete získat i pěkný dvoupokojový byt v Londýně na adrese Primrose Gardens. Byt na jedné z nejdražších ulic světa, Kensington Palace Gardens, se ale cení mnohem, mnohem dráž.

O poznání přitažlivěji už vypadají milionové nemovitosti v méně žádaných oblastech. Jen považte, nechtěli byste vlastnit stylový byt o celkové rozloze 350 m2, se čtyřmi ložnicemi, krbem, prádelnou a dokonce pokojem pro služku? Tak si pospěšte, tento kousek je k dostání v jihoamerickém Buenos Aires. Zajímavou nemovitost ale můžete koupit i ve sluncem zalité Kalifornii a notovat si při tom známou skladbu „If you’re going to San Francisco…“ Právě v tomto městě nabízí realitní kanceláře viktoriánský dům s devíti místnostmi, arkýřovými okny a rozlehlou zahradou.

Africký realitní trh se snaží držet krok a všem zmíněným konkuruje svou vypečenou nabídkou nemovitostí. V exotické Keni se můžete rovnou nastěhovat do stylového afrického domku téměř na pláži. Každá ze čtyř ložnic má svou vlastní koupelnu a zároveň skýtá okouzlující výhled na oceán a přilehlé ostrůvky. Čtyři ložnice a obrovský pozemek má i žhavá jihoafrický nabídka. Francouzská okna, velký venkovní bazén a výhled na hory tyčící se nad Kapským městem vám budou zpestřovat každodenní život.

Naším „černým koněm“ a tajným tipem ale zůstává středomořská vilka, která leží na egyptském břehu Rudého moře. Majestátní dům stojí uprostřed krásné zahrady a v jeho útrobách najdete mimo jiné i domácí posilovnu, saunu a čtyři překrásné ložnice. Ane nenechte se ovlivnit. Koupě nemovitosti jistě vyžaduje dlouhé přemýšlení a nekonečné úvahy, na jejichž konci však čeká neskutečná radost a neustálé objevování vašeho nového domova. Redakce Dreamlife vám přeje hodně štěstí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here