Forbes: Nejbohatší lidé světa pro rok 2011

1
1813

Očekával-li kdokoliv divoké změny na prvních místech, bude dost možná zklamán. V kolonkách na prvních třech místech k žádným změnám od minulého roku nedošlo. A tak na prvním místě zůstává jednasedmdesátiletý Mexičan Carlos Slim Helú s rodinou. Hodnota majetku je 74 miliard amerických dolarů. Zdroji jejich bohatství jsou Mexico Telmex, América Móvil a Grupo Carso.

Druhé místo patří stálici a dřívější jedničce Billu Gatesovi, který je s Microsoftem a svou vizí: “Počítač do každé rodiny,” v žebříčku již pěknou řádku let. Hodnota Gatesova majetku je 56 miliard dolarů. Na třetím místě se nachází velký přítel Billa Gatese a investorský mág Warren Buffet. S 80 lety věku je suverénně nejstarší osobnostní z první desítky seznamu. Jeho jmění je 50 miliard dolarů z Berkshire Hathaway.

Na čtvrté a páté pozici již nějaké změny najdeme. Na čtvrtém místě se umístil Bernard Arnault. Jmění dvaašedesátiletého francouze je 41 miliard dolarů a pochází z jeho společnosti LVMH (LVMH Moët Hennessy • Louis Vuitton), která sdružuje okolo 60 společností z oblasti luxusních doplňků. Páté místo patří podle Forbes Lawrenci Ellisonovi. Šestašedesátiletý majitel společnosti Oracle vlastní majetek v hodnotě 39,5 miliardy dolarů.

Na šestém místě je ind Lakshmi Mittal s 31,1 miliardami dolarů z Arcelor Mittal. Sedmé patří Amancio Ortegovi s majetkem v hodnotě 31 miliard dolarů. Osmým se pyšní Eike Batista z Brazílie s jměním 30 miliard dolarů. Devátý je Mukesh Ambani s 27 miliardami dolarů. Desáté místo je zároveň prvním místem v pomyslném žebříčku žen. Patří pětapadesátileté Christy Walton s majetkem v hodnotě 26,5 miliard dolarů, pocházejících ze společnosti Walmart.

Kompletní seznam naleznete na tomto odkazu přímo ze stránek Forbes.

1 komentář

  1. Dobrý den, vždy mne zajímalo, zda-li jsou v těchto žebříčcích zahrnuti třeba i Arabští šejkové, či diktátoři různých zemí. Jestli tohle někdo ví, tak předem děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here