Fascinace uplynulého týdne

0
1992

Originální vůz z filmu Růžový panter je k mání na eBay

Sběratelé všech zemí, třeste se, kdo zvítězí v aukci o tento neuvěřitelně kýčovitý, ale také velmi originální povoz? Před čtyřiceti lety jej navrhnul Jay Ohrberg, člověk, který má na svědomí i další filmové hrdiny na čtyřech kolech. Příkladem může být Batmobil nebo slavný seriálový KITT. Vůz byl stvořen pro jeden z Holywoodských milníků a od prvního dílu se objevoval v The Pink Panther Show, prvním filmu, který byl hraný i animovaný současně. Cena vozu na eBay velice kolísá, vyšplhala se i na 75 000 liber, tři a čtvrt milionu korun, avšak aktuální nově spuštěná aukce zatím stojí na hodnotě 5100 liber, což v přepočtu znamená 220 tisíc korun. Vůz má oficiální svolení prezentovat se jako součást filmu, je jediným originálem, ale v běžném provozu by měl asi problémy. A to i přestože se pod kapotou skrývá na 500 koní, pro noviny byste si s ním zajet nemohli.

První z vyložených nábytkářských počinů od Apple má název iGo

iMánie, iSnaha nebo iŠílenství, každý dle svého názoru. Ale pravdou je, že řady produktů od Apple s charakteristickým i na začátku slova se rozšiřují snad geometrickou řadou, plně pronikají do povědomí zákazníků a ambiciózně atakují všechny trhy. Nyní je zde multifunkční stůl iGo, u kterého můžete se svým počítačem Mac díky dokonalé ergonomii pracovat stojící i sedícící, chybí snad jen spící. Tenhle stoleček alá science-fiction může pozvednout vaše bydlení za cenu od 333 do 500 dolarů (7 400 až 11 500 Kč).

Ředitel ryze české firmy získal ocenění podnikatele roku v kraji Vysočina

„Úspěchu lze dosáhnout především poctivou prací, důsledností a neustálým technologickým rozvojem,“ okomentoval svůj úspěch Jindřich Procházka, který namísto užívání si důchodu vede v osmdesáti letech společnost Sapeli s 300 zaměstnanci a ročním obratem přes miliardu korun. V roce 1992 navázal na rodinnou tradici z první republiky a obnovil firmu, kterou založil již jeho praděda. A kde vzal motivaci? „To je záležitost, kterou si každý člověk musí najít sám. Osobně se snažím najít si motivaci především v našich výrobcích, aby dobře sloužily a které jsou všude potřeba.“ Doporučil bych přečtení jeho online odpovědí zde.

Nejbohatší čech výrazně poskočil na žebříčku časopisu Forbes

Mediálně nenápadný Petr Kellner si díky loňským akvizicím v Rusku a na Ukrajině polepšil v žebříčku světových miliardářů o více než sto míst. Pronikl do něj v minulém roce 224. místem a letos již podle autorů žebříčku disponuje majetkem 130 miliard korun, což jej staví na 119. místo. Nechal tak za sebou takové velikány, jakými jsou zakladatel Apple Steven Jobs, ruský oligarcha Alexandr Abramov, či jeden z nejvýznamnějších těžařů diamantů Lev Leviev. Petr Kellner je zakladatelem a majoritním vlastníkem skupiny PPF, která ovládá Českou pojišťovnu, PPF Banku, či Home Credit. Ke konci roku 2005 spravovala majetek v hodnotě převyšující 223 miliard korun.

Hladinu pokojného rozvoje v jachetním průmyslu rozčeří supermoderní jachta firmy YachtPlus

Zatím snad nejfuturističnějším návrhem luxusní jachty se ve světě prezentovala nová firma YachtPlus. Svým osobitým a moderním designem oslovuje snad každého, a i ten, komu design nic neříká, musí ocenit krásu těchto návrhů. Ostatním srdce zaplesá. Tento unikátní kousek má mít čtyři úrovně podlaží, čtyři kajuty pro hosty a jednu velkou pro hostitele. První kusy se již začínají vyrábět poblíž italského přístavního městečka La Spezia a na vodu by měly být spuštěny příští rok. Orientační cena by měla být 12 miliónů euro, tedy nějakých 348 miliónů korun. Ale pokud je nemáte, neklesejte na mysli, předpokládá se sdílení jachet více vlastníky, takže stačí najít pouze pár seriózních přátel.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here