Fascinace týdne: Top 10 šperkařských společností

0
2391

A nejprestižnější šperkařskou se stává…! Harry Winston!

Vyrábět šperky je sice náročná činnost, ale ne natolik, aby ji nemohla vykonávat kdejaká firma s kdejakým designérem. Jenže kdejaký návrhář nebo kdejaká firma nevloží ani při sebevětší snaze do svých šperků takový cit, takovou lásku a takovou prvotřídní kvalitu prodchnutou zkušeností jako někteří vyvolení. A přestože je krása relativní pojem, nad uměleckými díly těch nejlepších z nejlepších není třeba přemýšlet, i tak se však sestavují různé žebříčky. A jeden takový připravil i newyorský Institut luxusu, který provedl průzkum mezi 500 zámožnými klienty prestižních šperkařských značek. Pochyby o důvěryhodnosti žebříčku jsou tedy tatam, a že arbitry se stali opravdu ti nejpovolanější, není třeba zdůrazňovat. Jsou snad výsledky překvapivé?

1. HARRY WINSTON
2. BUCCELLATI
3. VAN CLEEF & ARPELS
4. GRAFF
5. TIFFANY
6. PIAGET
7. CARTIER
8. CHOPARD
9. BULGARI
10.MIKIMOTO

Do jisté míry by se překvapivými mohly zdát, avšak pro zasvěcené to zase takové překvapení nebude. Je známo, že pojem luxus neznamená pouhé vlastnictví drahého šperku, drahého vozu nebo jiného produktu této kategorie, abychom mohli mluvit o luxusu, musíme těmto produktům krom vysoké ceny přisoudit přívlastky jako jedinečné, výjimečné, omezeně dostupné i stylové, exkluzivní a dlouhotrvající, ne-li věčné. A právě až tyto hodnoty správně určují cenu luxusního produktu, v tomto případě šperku. Není tedy divu, že se v žebříčku objevují firmy, o kterých se píše málo a které nemají ambici svou produkcí ohromovat svět nebo co nejširší veřejnost. A přestože se někdy jedná o firmy méně nápadné, jejich produkce je o to cennější. Na závěr je nezbytné podotknout, že výsledky jsou sestaveny na základě odpovědí amerických klientů luxusu a lze očekávat, že v Evropě by byly výsledky značně odlišné, podobně jako celosvětové vnímání značek luxusu.
Dubailand se spojuje s DreamWorks
A vzniká tak jedinečné spojení, právoplatně odpovídající velikosti tohoto projektu. Pokud ještě neznáte nápad nebo plány na stavbu největšího světového zábavního parku s celou řadou tematicky zaměřených sekcí, pak vám zajisté prozatím bude stačit ujištění, že šejk Mo‘ po realizaci umělých souostroví The World a Palm Jumeirah vůbec neslevil ze svých nároků a i tento zábavní park je naprosto prvotřídní a prestižní. Krom pohádkových nebo jiných klasických sekcí v budoucí stavbě například naleznete již nyní hotové golfové hřiště, které jako první na světě navrhl samotný mág bílého míčku Tiger Woods nebo také závodní trať, na které se představují prvotřídní motoristické závody jako FIA GT nebo kolébka talentů, populární série formule Renault. Je tedy naprosto jasné, že právě do této vybrané společnosti správně patří i jedna z největších zábavních společností zlatého plátna, DreamWorks má na svědomí postavičky a pohádky toho nejtěžšího kalibru, které nám uvíznou již navždy v paměti a dokáží nás pobavit kdykoliv, kdy je potkáme – namátkou Shrek, Wallace&Gromit nebo také skupinka zvířátek žijících Za plotem. A na svět již dokonce pronikla první společná znělka nového partnerství… Kde tedy a v jakém uspořádání Dubailand o fantastické ploše 280 kilometrů čtverečních najdete, vám napoví interaktivní mapa stejnojmenné investorské skupiny.
Původně jsem měl v plánu věnovat fascinaci prezidentské volbě, zejména po překvapujícím vysokém zájmu po našem článku „Profesorský duel o Pražský hrad ekonomických oponentů“. Avšak po tristním průběhu a neodpovídající atmosféře jsem se rozhodl výsledky i celou volbu nechat stranou a pro jiná média, na Dreamlife.cz vám toužíme představovat úspěch dosažený a dosahovaný naprosto kontrastně odlišnou filozofií… Věřím, že se setkáváme s pochopením.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here