Fascinace týdne: Romantika s Veuve Clicquot Globalight

0
776
Spolupráce dvou světových ikon rozdílných oborů již jednou přinesla fascinující výsledek – Veuve Clicquot, tradiční producent šumivých vín s historií již od roku 1772, který hrál významnou roli ve vývoji světového šampaňského a zejména díky této firmě se stalo šampaňské buržoazní a aristokratickou záležitostí, a Karim Rashid, světoznámý tvůrce minimalistického designu a umělec soustředící se na propojování pocitů s hmotou, společně před rokem představili Loveseat. Jedinečné anatomicky a smyslně tvarované dvojkřeslo pro dokonalé vychutnávání šampaňského Veuve Clicquot v intimní atmosféře dvou osob. Následovala i námi prezentovaná spolupráce s Porsche Design, která přinesla unikátní chladicí box na šampaňské, a nyní je zde zpět práce anglicko-egyptského umělce Karima Rashida, aby opět podmanivě působila na všechny naše smysly.
Pozvánka do dob romantismu, i tak se prezentuje Veuve Clicquot Globalight – oválně tvarovaný přenosný „lustr“ s růžově luminiscenčním středem zakomponovaným do hliníkového kabátu, omamně elektrizující atmosféru kdekoliv se ocitne. Ale k čemu takové svítidlo a navíc přenosné? Smyslem bylo vytvořit magický doplněk pro příležitostné užívání si vytříbené chuti šampaňského Veuve Clicquot Rosé, toto šumivé víno zaměřené na podržení vzájemného vztahu osob totiž dokonale zapadne doprostřed svítidla a takovýto komplet se stane jakousi „kabelkou“ pro výlet kamkoliv do přírody nebo i po domě či vile.
Důmyslně stvořená skořápka pro láhev plní hned tři funkce, díky velmi specifické technologii osvětluje šampaňské uprostřed – aniž by jej oteplovalo, naopak Globalight současně láhev chlazením udržuje na správné teplotě a umožňuje tak i delší přesuny třeba po bělostné pláži s šumivým příbojem. Je zřejmé, že Karim Rashid se při své tvorbě pro Veuve Clicquot inspiroval ladnými ženskými tvary a snažil se vystihnout pocity, které s nimi souvisí a které mohou vyvolávat. Stejně tak jako Loveseat je Globalight stvořen pro lásku. Pro dokonalé splynutí duší v pochopení ve spojení s obklopením se tím nejlepším, co nám svět může dát.
„Když mne Veuve Clicquot požádali o návrh nového projektu pro jejich šampaňské stejným spojením materiálna a duševna, jaké jsem stvořil v Loveseat, okamžitě jsem načrtl elipsovitou čmáranici okolo obrázku lahve. To abych si naznačil myšlenku – tohle bych měl udělat, a přitom jsem přemýšlel, jak spojit světlo se šampaňským dohromady. Záhy jsem prozřel, můj klikyhák byl myšlenkou samotnou – obklopit láhev světelnou září, obejmout ji energickým magnetismem, zahrnout ji srdečností a vřelostí. A tak z eliptického objektu vznikl Globalight. Jako peněženka nebo kabelka je i tento ovaloid medailonem šampaňského – rozzařuje ho, oslavuje ho a vystihuje výjimečnost příjemných zážitků při konzumaci mého nejoblíbenějšího šampaňského. Salut!“ zhodnotil svou práci autor Globalightu Karim Rashid. Tento jedinečný kousek a nejen interiérový doplněk si můžete pořídit za 4 000 dolarů, tedy za cenu lehce přesahující 60 tisíc korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here