Fascinace týdne: Přehlídka Ferrari světovým rekordem

0
1310

Největší zástup vozů Ferrari se zapsal do Guinessovy knihy

Oslava šedesátého výročí značky Ferrari se na britském okruhu Silverstone nadmíru vydařila, na okruhu se sešlo 385 vozů slavného italského výrobce a při slavnostní přehlídce a jízdě po závodní trati vytvořili nový světový rekord v počtu zúčastněných vozů nejslavnější automobilky. Samotná přehlídka ale nebyla pro zúčastněné procházkou růžovým sadem, ti museli své Ferrari držet na uzdě v nízké rychlosti a také v krátké vzdálenosti maximálně dvou vozů.  Celou ceremonii provázely přísné certifikační procedury, ale ve finále byli všichni nadšeni a nyní dostala slavnost třešinku na dortu v podobě zápisu do Guinessovy knihy rekordů.

Vedoucím vozem bylo Ferrari 599 GTB Fiorano řízené Brunem Sennou, synovcem slavného pilota F1 Ayrtona Senny,  který vedl zástup vozů rozmanité historie i řadu limitovaných novinek, za zmínku stojí typy 250GTO, výroční F40, F50 a Enzo i exklusivní supersport FXX. Cena celého pole zůčastněných se odhaduje přes 2,5 miliardy korun a asi těžko se nějaká jiná značka pochlubí takovými čísly a raritami při setkání vlastníků.

Richard Branson dostává nadpisu našeho článku

Nedávno jsme publikovali článek „Richard Branson: Nikdy nezůstat na místě“ o kontroverzním úspěšném člověku, který je zakladatelem Virgin Records a objevitelem takových talentů jako jsou Phil Collins nebo Rolling Stones. Richard dostává nadpisu článku a nezůstává na místě, jeho projekty vesmírné turistiky nejsou ničím novým, stejně jako jeho téměř miliardová kampaň proti globálnímu oteplování. Nyní však neobyčejný podnikatel rozjíždí nový byznys v rychle rostoucím odvětví charterových letů soukromých letadel. Projekt Virgin Charter by měl spojovat nabídku s poptávkou privátní přepravy a i přes své zavádějící protiřečení si s ekologickým projektem, dává tento počin smysl. Maximalizuje totiž možnosti využití soukromých letadel a tím i environmentální dopady, Richard navíc slibuje, že se jedná čistě o internetový projekt a tedy, že žádná nová letadla kupovat nebude. Už samotný úvod www.virgincharter.com potrhuje Richardův styl podnikání.

Nejdražší golfové hřiště planety, sny všech golfistů

Všichni golfisté se alespoň občas zasní při myšlenkách na některé světové destinace, a kdo by si nechtěl zahrát na nejlepších hřištích planety. Ale zatímco slovo „nejlepší“ je značně relativním a také subjektivním pojmem nejen v oblasti golfu, sestavit žebříček nejdražších hřišť by už nemělo být takovým problémem. Redaktoři slavného žebříčkového magazínu Forbes proto seřadili sestupně ceny za vstup na green a vyšlo jim následující pořadí… Lehce přes sto tisíc korun dáte za vstup na hřiště vítěze žebříčku Shadow Creek v Las Vegas ($500), na rovných sto tisíc korun přijde hra u druhého v pořadí – kalifornský Pebble Beach Golf Links ($475) a na třetím místě je irské hřiště Old Head Golf Links ($400) s pětaosmdesáti tisícovým vstupem.

Diamantová lebka za dvě miliardy korun

V jedné ze starších fascinací jsem zmiňoval snahu o prodej nejdražšího uměleckého díla světa, diamantové lebky od Damiena Hirsta pojmenovaného „For the Love of God“ (Pro lásku Boží). Některá média ironicky přejmenovávala dílo na “For the Love of art and money” (Pro lásku k umění a peněz). A když tedy lebka byla představena, bylo by vhodné tento počin ceněný na dvě miliardy korun také představit alespoň ve fotogalerii. Jedná se o lebku lidské velikosti posázené 8 601 kusy diamantů celkově o 1 106.18 karátech a smyslem má být oslava života. Jak svůj smysl plní už posuďte sami.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here