Fascinace týdne: Zpět do dětství, Hot Wheels za 2,5 milionu!

0
1347
A místo pro prezentaci svých oslav si Hot Wheels vybralo také vskutku důstojné, slavný Americký mezinárodní veletrh hraček v New Yorku, který letos slaví své 105. výročí. A právě tyto dvě významné výročí se podařilo spojit v dokonalou harmonii fascinujících čísel – představení unikátního třpytivého modelu Hot Wheels v měřítku 1:64 zahájilo letošní ročník veletrhu a stalo se celosvětově neuvěřitelně poutavým lákadlem.
Podívejme se teď na model samotný, který již není snem malých kluků, ale spíše obou rodičů. Tento sběratelský kousek nebude trnem v oku žádné ženě, a jeden šťastný muž může obohatit a rozšířit svou sběratelskou sbírku těchto nejneobyčejnějších modelů aut, které se těší celosvětové popularitě již od roku 1968 a mnohdy se staly designérským vzorem pro opravdové vozy. Doplněn o diamanty se totiž, jak uvádí celebrita v oblasti šperkařství Jason z Beverly Hills, stává návykem pro každou ženu. Malý model je precizně posázen hned několika druhy diamantů o celkové váze 23 karátů, ty jsou zasazeny do těla z 18karátového bílého zlata. Největší plocha vozu je posázena modrými diamanty, typická barva evokuje řadu Spectraflame, dveře vozu jsou zdobeny rudými rubíny do tvaru klasického plamenovitého loga Hot Wheels a tyto rubíny současně tvoří zadní světla. Pneumatiky jsou samozřejmě vysázeny černými diamanty a v Americe oblíbený obvodový pruh na pneumatikách tvoří opět rudé kameny. Aby toho nebylo málo, své dokonalé umění demonstroval Jason i pod kapotou, která je plně funkční a ukrývá motor – z černých a bílých diamantů. Pouze za diamanty byste dali 2,5 milionu korun! Skutečná cena je však těžko odhadnutelná, tržní cenu se dozvíme po skončení charitativní aukce, kde bude tento již nyní legendární model vydražen.
Již při svém vzniku značka Hot Wheels přinesla revoluci mezi chlapecké hračky a stala se inspirací pro celý automobilový i hračkářský průmysl,“ říká ředitel Boys and Entertainment – divize světoznámé značky Mattel, Tim Kilpin a dodává, že se fanoušci mají na co těšit v průběhu celého výročního roku: „Všechny aktivity, které jsme pro oslavy naplánovali, dokonale zdůrazňují dědictví Hot Wheels a díky nim budeme moci se svými fanoušky stylově oslavit letošní milník.
Jednou z významných aktivit letošního roku bude soutěž Hot Wheels Designer’s Challenge, při které výrobce modelů spolupracoval se šesti automobilkami, ty měly usilovat o navržení nejoriginálnějšího modelu auta, jaký kdy zatím svět spatřil. Dodge, Ford, General Motors, Honda, Lotus a Mitsubishi se tak popraly o významný primát, design by měl zachycovat rychlost, výkon, osobitost a také hlavní hodnoty dané značky. Světlo světa by měly vítězné modely spatřit během jara letošního roku…
A nejen díky průkopnickým a neustále inovativním trendům značky Hot Wheels, ale i díky neustále rostoucímu a rozvíjejícímu se trhu s hračkami si může mateřská firma Mattel mnout ruce. Ta je nejhodnotnější firmou v oboru s cenou 5,2 miliardy dolarů, ziskem 728 milionů dolarů a 30 tisíci zaměstnanci. Krom jiných ocenění patří Mattel například mezi 100 nejlepších zaměstnavatelů na světě.
Závěrem, kdo je vlastně Jason z Beverly Hills? Na americkém kontinentě je v oblasti šperkařství a práci s diamanty celebritou, jeho precizní ruce a nápaditost vyhledávají největší hvězdy nejen stříbrného plátna. Na zakázku tak vytváří unikátní individuelní díla pro všechny milovníky diamantů, mezi jeho nejvýznamnější zveřejněné zákazníky patří například Jessica Alba, Ashton Kutcher, LeBron James, Michael Jackson nebo také princezna Saudské Arábie Latifa Al Saud… Letos na podzim se jedno z jeho děl zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů, přívěšek “Crunk Aint Dead” pro amerického rappera Jonathan Smithe se stal největším svého druhu – obsahuje 3756 diamantů umístěných na kombinaci žlutého a bílého zlata a jeho cenovka se odhaduje na necelých 9 milionů korun. A že se jedná o originálního výtvarníka dokonale podtrhuje internetová prezentace umělce, úvod je vskutku originální a působivý. Odkaz zde.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here