Fascinace týdne: Pojistěte si řidičák a nebojte se radarů

0
1269

Pojistěte si svůj řidičský průkaz a šlápněte na plyn

Bodový systém udělal některým lidem čáru přes rozpočet, navíc se zákazem antiradarů může být dost těžké řídit na našich silnicích Porsche, Ferrari nebo jiná auta neobyčejné odrůdy. Tato auta přece nejsou stavěna pro rychlostní limity, trpěl bych, mít pod kapotou pět set koní a přitom dusit technický poklad v nízkých otáčkách. Pro řidiče s těmito vozy, a vlastně i pro ostatní méně zodpovědné, vznikla nová možnost pojištění řidičského průkazu. Ale buďme upřímní, nevyhazoval bych do koše čtyři tisíce ročně jen pro to, že při odbočování nedávám blinkry.

Na českém trhu možnost pojištění řidičského oprávnění nabízejí dvě pojišťovny – Carlife a Slavia. Obě pojištění se nabízí pod trefnými názvy Point Protect (Bodová ochrana) a Kryštof (svatý Kryštof je ochráncem poutníků), obě také nabízí podobné služby za podobné ceny… Takže si můžete pojistit odebrání řidičáku a když o něj přijdete, pojišťovna bude hradit náhradního řidiče, dokud nevyprší trest. Připojištěním můžete také získat část svých peněz na pokutách zpět a hned je ježdění veselejší… A jestli pro někoho byl doteď bodový systém překážkou pro koupi superauta, s tímto pojištěním v kapse můžete zase bezstarostně vybírat, doporučuji nepřehlédnout naši sekci Auta. Z nich bych asi nejvíce vybíral mezi Aston Martin Vanquish S nebo Lamborghini Murciélago, co vy na to? Jen pozor, alkohol za volantem je i v očích pojišťoven stále „faux pas“!

Plovoucí „město“ Queen Elizabeth 2 se stane hotelem

V této rubrice se asi už nikdy nevyhneme dění na Blízkém východě, tentokrát se bude předvádět Dubaj, která staví umělé ostrovy a vypadá to, že už nyní očekává neobyčejný příliv turistů. Přestože na ostrovech mají být právě hotely a další ubytovací kapacity, společnost Dubai World koupila za 100 miliónů dolarů (2,2 miliardy korun) výletní loď Queen Elizabeth 2, která od roku 1967 brázdí Atlantik. Za tu dobu dokázala přepravit 2,5 milionu pasažérů při více než osmi stech cestách. Nyní, když je ve vlastnictví arabské firmy, bude zrenovována do původního stavu jako při svém představení k první plavbě a bude v jednom z doků ostrova Palm Jumeirah od roku 2009 sloužit k ubytování turistů.

Sedmdesáti tří metrová superjachta Salem je na prodej

Vzhledem k panujícím horkům téměř po celé planetě zůstaneme u vody, respektive u moře, které určitě láká každého z nás. K prodeji byla minulý týden nabídnuta superjachta Salem, vyrobená roku 1963, ale celkem nedávno prošla kompletní rekonstrukcí v loděnicích Devonport v Anglii. Jachta dosahuje rychlost 10 až 14 uzlů a ve svých pěti patrech ubytuje 48 hostů a 43 členů posádky. Jedinou drobností, která může rozhodnout o novém majiteli, je částečné rozdělení palub na dámské a pánské. Což způsobil samozřejmě požadavek posledního majitele pocházejícího ze Středního východu. I tak je to vskutku nádherná loď za cenu 19,75 miliónů dolarů (424 mil. Kč).

Diamantový prsten za 407 miliónů korun

Co byste si mohli pořídit za necelou půlmiliardu? Snad ani nepomyslet, ale s tímto diamantovým doplňkem můžete mít na prstu nejméně dvacet Ferrari F430! Takové malé tajemství, o kterém nikdo ani nemusí vědět, procházíte se po plese s vědomím, že obnažením svých prstů může být nejen ples, ale i okolní budovy vaše, a případně i celý vozový park. Diane Von Furstenberg Power Ring může být velmi dobrým zdrojem takových pocitů, jeho kostra je z osmnáctikarátového bílého zlata a veškeré mezery této kostry jsou vyplněné diamanty o celkové váze 4,6 karátů, za takovou cenu rozhodně stojí.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here