Fascinace týdne: Osobní kronika snů na PC

3
1424
Poznáte rozdíl mezi dvěma výroky? První: “Chci, aby se splnily mé sny.” a druhý: “Chci si splnit své sny.“ Vidíte ho tam? Přečtěte si oba výroky pro jistotu znovu. Tím hlavním rozdílem mezi nimi je, komu svěřujeme odpovědnost za splnění svých snů. Většina lidí, pokud vůbec má nějaké životní sny, je vykresluje způsobem prvním. Mají očekávání, že jednoho dne budou zkrátka jejich sny splněné. Prostě se to přihodí. Stávají se zajatci iluze o náhlém zbohatnutí. Celý Dreamlife.cz je ale o způsobu druhém, o převzetí odpovědnosti za svůj život. A také o pochopení, že nejcennější na splnění si snů není sen samotný, ale to, kým se staneme po cestě.

Osobní kronika snů, jejímž autorem je český podnikatel a vizionář Petr Bláha, je průvodcem v kroku prvním na cestě k životnímu vítězství, tedy mít jasně definovaný sen. Snad všichni velcí lidé minulosti i současnosti měli v nějaké podobě svoji kroniku snů. Někdy to byla nástěnka s nalepenými obrázky, jindy to byla sloha plná popsaných papírů. Někteří ji pečlivě sepsali ve svém počítači, jiní pak ručně do deníku. Aniž by to tušili, stali se tak architekty své budoucnosti. Komu vy dovolíte, aby byl architektem vaší budoucnosti? Petr Bláha patří mezi hrstku českých osobností, které vládu nad dosažením životních snů pomáhají lidem uchopit do vlastních rukou.

Vždy nás zajímaly důvody, jež vedou lidi, jako Petra Bláhu, k zasvěcení svého života dávání druhým. Tak obrovskou lidskou štědrost a lásku snad nelze ani slovy vyjádřit. Možná vám je ale pomůže pochopit příběh samotného autora Osobní kroniky snů.

Petr Bláha, jméno jako každé jiné a kluk jakbysmet. Trochu uličník a trochu malý gentleman. Nic, co by nikdo z nás neznal. Vše se ale změnilo ve čtrnácti letech, když Petr objevil knihu Jak získávat přátele a působit na lidi, jejímž autorem je Dale Carnegie. Kniha z roku 1934 se doslova stala jeho posedlostí a vedla k dalším a dalším titulům. Stalo se tak, že ještě jako náctiletý přečetl Petr desítky knih o motivaci, růstu, snech a úspěchu. Nikoho nepřekvapí, že mu byla ve věku 25 let svěřena vedoucí pozice původně nevýdělečné divize dopravní společnosti, kterou proměnil v prosperující fenomén. Tehdy mu do života vkročila Jana. A s ní i láska, naplnění, naděje, víra, radost – čirá radost. Jana se stala jeho největší fanynkou a povzbuzením. Oba měli pro koho žít. Rozhodl se odejít ze zaměstnání a založit vlastní společnost. Po čtyřech letech je ale oba osudově zaskočila zdrcující zpráva. Lékaři u Jany objevili nevyléčitelnou leukémii. Ne dlouho po té odešla ze světa v Petrově náruči. Samota, krach všech nadějí a snů. Po měsících odloučení od světa Petr našel novou naději, křehkou, bolestnou. Vzdát se mnohých svých snů a začít konstruovat novou budoucnost. A ne pouze sobě. Rozhodl se začít plnit své sny pomocí druhým lidem plnit si své sny.

A tak není divu, že to byl právě tento Čech, kdo navrhl a investoval velké peníze do vývoje počítačového programu, který pomáhá lidem rozvíjet své sny. Velká část příjmů z jeho prodeje je určena k dalšímu rozvoji a vylepšení Osobní kroniky snů tak, aby sloužila lidem více a lépe. Už nyní se ale stala pro stovky lidí a brzy tisíce průvodcem v prvním kroku k životnímu vítězství. Jsme si vědomi, že i přes veškeré naše úsilí, stále velká většina čtenářů Dreamlife.cz nemá přesně definované své sny a životní cíle. Pro ty z vás, kteří jste se ale tento odvážný krok rozhodli udělat, může být Osobní kronika snů správným nástrojem. Objednat si ji můžete na stránkách Petra Bláhy. Ale ať již u PC nebo u papíru, důležité je začít.

3 KOMENTÁŘE

  1. PC program na Kroniku snov som videl uz davnejsie na jednej americkej stranke, takze urcite nebol prvy. Samozrejme americania to zbuchali narychlo, takze ma ich program vobec nezaujal. Uznavam, ze tento program je lepsi. Tak nech sa mi dari…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here