Kreativitou k zajímavosti aneb probuďte v sobě umělecké já

0
1920

Dny plynou nebezpečně rychle a s každým odbitím půlnoci se náš život přehoupne do dalšího dne. Jsou ale naplněné? Jak je vůbec hodnotíte? Přecházíte pomyslné kopce a procházíte městy, aniž byste v nich zanechali kus sebe? Nebo se každičkou volnou chvíli užíváte tvorbu? Teď je čas se zamyslet a probudit v sobě tvůrčí nadání. Nechte za sebou zkostnatělé betonové budovy plné stresu, povinností a příkazů. Zabouchněte za tím vším dveře a skočte si do barevného a tvořivého světa!

,,Abyste mohli dělat věci jinak, musíte je jinak i vidět.“ – Paul Allaire

Využívejte možnost, že se můžete věnovat naplno věcem, které byly pro předchozí generace tabu. Uměním a tvorbou se budete neustále zdokonalovat, což je důležité nejen v oblasti zaměstnání. Rozvíjet své schopnosti můžete i v osobním životě, ve volném čase. Zaměřte se na to, co vás baví a pozvedněte příčku své úrovně! Rozšiřujte si kulturní zážitky a obohacujte své okolí vlastní tvorbou.

,,Naše hlava je kulatá, aby myšlení mohlo měnit směr. Kreativita znamená vidět to, co vidí ostatní, ale něco jiného si u toho myslet.“ – Francis Picabia

Pusťte si oblíbenou hudbu a zkuste něco nového. Co by vás bavilo, co jste chtěli vždy zkusit, ale báli jste se. Chopte se štětce, kytary, tužky, foťáku, kamery a jděte dílu naproti! Vždyť nikdy nevíte, kolik nadání ve vás dřímá! Rádi vaříte a vymýšlíte kreativní a chutné recepty? Věnujte se jim! Píšete podmanivé texty, které jsou jako stvořené k melodickému zpracování? Pište je! Dejte o sobě vědět! Rádi kreslíte, chodíte hrát do dramatického kroužku? Nebo jste nezačali dělat nic, ale vždycky jste po tom toužili ale strach a nedostatek sebevědomí vám v tom vždy bránil? Je načase s takovými zábranami začít bojovat a nechat se unášet vlnou fantazie, jež vás k dílům sama navede.

Bojíte se, že se dílo nebude líbit? Proč? Kdo tu určuje estetickou hodnotu? Ke komu vaše dílo promlouvá a kdo je cílovou skupinou? Jestliže si budete tvořit pro sebe, tvorba bude cestou k vyjádření emocí, myšlenek a vy si prostřednictvím umění odpočnete, bude vám činit radost, není proč se bát. Pokud se někomu bude líbit, najde si k němu cestu sám. Někdo kdysi řekl že je ,,lepší blázen s nápady, nežli blbec bez fantazie“. Probuďte v sobě fantazii a dejte jí volný průchod. Vytvoříte tak svůj vlastní svět.

,,Vše, co si dokážete představit, je skutečné.“ – Pablo Picasso

Své nápady můžete diskutovat s lidmi, kteří mají podobné zájmy. Vzájemně se můžete doplňovat a tvořit společné dílo, projekt, který bude růst. Je však těžké v dnešním světě prorazit. Umělecké směry už tu všechny byly i s jejich kombinacemi. Musíte mít nápad a chuť ho zrealizovat!

,,Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.“ – Joye Reiman

Ve vzpomínkách se budete culit od ucha k uchu, až se vám budou vybavovat poklidné ale přesto akční chvíle tvorby, které vás naplňovaly, bavily a věděli jste, že tu něco necháváte. Ve vytvořených myšlenkách, nápadech, dílech necháváme kus svého srdce, svého ducha a mysli.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here