Fascinace týdne: Nový filantropický počin Warrena Buffetta, tentokrát za více než 50 miliard korun

2
1910

“Bohatí lidé jsou lakomci,” omlouvají uboze průměrní lidé svou všestrannou lenost. Chudí tak logicky musí být ti nejštědřejší, je to tak? Jestliže se však pídíte, kolik za rok oni věnovali darem těm, kteří to skutečně potřebují, svítí tam paradoxně 0. Anebo číslo velice blízké tomuto ničemu. Divné, viďte?

Každý máme své zvyky, jež patří k našemu životu úplně stejně jako končetiny k našemu tělu. Jedním ze nejdůležitějších zvyků opravdu bohatých lidí je dělit se o své úspěchy s druhými, a to nezištně – není tak žádnou raritou, putuje-li 5-10 % měsíčních zisků společnosti či jedince jako dar oblíbené nadaci.

Warren Buffett, známý investiční mág, opět ukázal, že není žádným z těch kazatelů vody nestydatě popíjejících víno – jak říká, tak koná. A jestliže se CEO investicní společnosti Berkshire Hathaway rozhodl rozdat do konce svého života prakticky celý svůj majetek, zajisté toho docílí.

Čeká na něj ještě pořádký kus “práce”, neboť v březnu 2013 spravoval podle magazínu Forbes úctyhodných 53,5 miliard dolarů. A aby to darování neměl tak jednoduché, akcie jeho společnosti jen letos vyskočily o více než 25 %. Od Buffetta tak v brzké budoucnosti můžeme očekávat i další rekordy drtící filantropické aktivity.

Zasej i ty zvyk dávat část svých příjmů tam, kde je to více než potřeba, kultivuj v sobě hodnoty pravého filantropa! Jak všichni moudří lidé už od pradávna vědí, paradoxně ti neubyde, právě naopak se ti tento tvůj čin mnohonásobně vrátí. Protože jak zaseješ, tak sklidíš – neseješ-li, nikdy nesklízíš… To je zákon.

2 KOMENTÁŘE

  1. Tiším, že žádné rekordy se neprolamují. Nejvíc daroval Rockefeler a už ho asi nikdo nepřekoná

  2. Dovolíte mi usmát se nad tou chválou WB a nejbohatších vůbec? Realita je taková, že pokud nebudete mít jako nezaměstnaní peníze na koupi jídla a máte hlad a hrozí vám proto zdravotní problémy nebo je máte, tak vám spíše pomohou známí, kteří s Vámi dovedou soucítit, protože na tom nejsou o moc lépe. A známí, kteří na tom o hodně lépe jsou, se Vám vyhnou… A ty nejbohatší opravdu v životě ani neuvidíte…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here