Fascinace týdne: Nová nejvyšší stavba Evropy pokoří Rusko

0
1401
Nadvláda mezi nejvyššími evropskými budovami by se mohla brzy přesunout z Moskvy do Británie, plány na šedesátipodlažní mrakodrap byly nedávno představeny a po novém roce by měly začít vznikat základy pro Inacity Tower. Zatím první dvě nejvyšší budovy Evropy patřily právě ruské metropoli, kde se nachází jak 59podlažní Naberezhnaya Tower (268 m) tak i 54podlažní Triumph-Palace (264 m), ale stále není jisté, zda budou pokořeny pouze počtem podlaží nebo i samotnou výškou. Ta totiž v případě Inacity nazývané také Piccadilly Tower nebyla prezentována, pokud by se však jednalo o naznačovaných 188 metrů, stala by se tak nová chlouba Manchesteru pouze nejvyšším obytným mrakodrapem a zařadila by se až na přelom druhé a třetí desítky žebříčku.
Zatím však nebylo uvedeno žádné datum dokončení rozsáhlé stavby s plochou 93 tisíc metrů čtverečných a různým využitím, komerčními a obchodními prostory počínaje až po hotelové a bytové jednotky. V první fázi budování by mělo být postaveno 430 bytů, ve druhé fázi bude přistavěno ještě 267 dalších. Díky této stavbě si tak Manchester vezme zpět královský titul mezi britskými výškovými budovami, který se měl původně přesunout do Liverpoolu (v létě jsme o nové stavbě psali v článku Fascinace týdne: Liverpoolská nejvyšší stavba Británie). Dříve nebo později si ale Moskva opět vezme svůj status nejvyšší budovy Evropy zpět, v průběhu příštího roku by mohl být dokončen celý megalomanský projekt komplexu Federace, který staví za více než deset miliard korun čínská státní firma a měl by sahat do více než půlkilometrové výšky. Součástí plánů je například dvacet metrů vysoké akvárium, skrz které bude stoupat výtah s návštěvníky. (O dalším neobyčejném projektu s názvem Federace čtěte zde.)
Ferrari a Vertu vyšperkovalo 60 mobilních telefonů
Pokud jste fanouškem aut Ferrari a pokud máte nejlépe i jedno v garáži, určitě vás potěší nový počin spolupráce automobilky Ferrari a výrobce nejdražších telefonů světa Vertu. Obě světoznámé značky připravily jedinečný model limitované série 60 kusů v ceně půl milionu korun, samozřejmě ne za všechny telefony, ale pouze za jeden kus! Pokud se divíte, co to je za telefon a neslyšeli jste zatím o Vertu, čtěte první tento článek. Titanové Vertu Ascenti Ferrari 60 je naprosto elegantním telefonem s decentní zmínkou vzpínajícího se koníka pod charakteristickou šípovitou klávesnicí zepředu a nápisem Ferrari na kožené zadní části telefonu, kůže samozřejmě pochází z čalounické dílny Ferrari a běžně se používá pro interiéry italských vozů, stejně jako šroubky uchycující části telefonu. Naprosto unikátní je však schéma řazení sedmistupňové převodovky na krytu baterie, působivé, jednoduché a i přesto naprosto podmanivé! Aby atmosféra telefonu byla ještě působivější, telefon je dodáván společně s nádherným pístem z vozu Formule 1.
Vířivka Thalassor Baleina pro gurmány relaxace
Berete-li každodenní koupel jako příležitost pro dokonalou relaxaci a nastolení harmonie, bude tato vana ta pravá právě pro vás. Za příjemného zvuku natékající vody si můžete užívat masáže i příjemného ohřevu celého těla. Už jen pohled a představa báječné koupele nastoluje klid mysli a odstraňuje stres. A to nemluvíme ještě o opravdovém designérském divu světa, který naprosto zapadá do schématu relaxace a působí pohodovým až pohlcujícím, obklopujícím dojmem. Vana je navrhnuta pro dosažení pocitu odpočinku ve fontánce nebo studánce, ty však nemají masážní trysky, i to je důvod navíc, proč si pořídit vanu právě Thalassor Baleina. A navíc, dodává se v 512 barevných variacích, takže pokud na ni nemáte místo v koupelně, skvěle zapadne i do obýváku!

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here