Fascinace týdne: limuzína Mini Cooper s bazénem uvnitř

0
1168

Mini Cooper S Limo: svezení s bazénkem

Prodloužená verze Mini Cooperu není zrovna klasickou limuzínou, ale vše dohání neuvěřitelnými a neotřelými prvky a také roztomilým image. Jaké by to asi bylo, vzít pár přátel na projížďku nápaditou limuzínou, pohodlně usazeni v šesti kožených sedadlech, sledovat vyklápěcí plochou obrazovku s DVD přehrávačem, a pak si užít dovádění v bazénku? Tato šestimetrová dětská hračka byla představena nedávno v Aténách a aspiruje asi po právu na nejzábavnější vozidlo letošního roku. Bazének v zadní části vozu pohodlně pojme dvě dospělé osoby a není jen ledajakou nádrží na vodu, jedná se o vířivku! Při nezájmu o vodní hrátky je možné střechou bazének zakrýt a vodu bez problémů opět vypustit. Až se atraktivní vozítko nabaží Atén, čeká ho Tour po Evropě a následně i Asii.

Helifishing: Tam kde šumí les, tam kde hučí jez

Odlehlé řeky přeplněné lososy, vzdálené říčky plné pstruhů anebo alpská jezera se všemi možnými druhy žabernatých živočichů. Tak přesně toto jsou místa, kde se jen tak autem o víkendu nedostanete a jsou to přesně ta místa, na které se zaměřuje nový druh sportu. Po adrenalinových hodech při heli-skiingu zde máme hody lovecké, konkrétně rybářské – jejich popularita zejména v USA závratně roste. „Díky vrtulníkům se můžeme dostat do částí řek a zátok, které jiní rybáři těžko objeví,“ říká majitel helifishing společnosti Mark Miller a dodává: „A jelikož můžeme teoreticky přistát kdekoliv, jsme vždy jen kousek cesty od neuvěřitelných rybářských destinací.“ Avšak myšlenka tohoto sportu není vůbec nová, již v osmdesátých letech minulého století totiž takto provozoval několik rybářských helikoptér novozélandský průkopník. Populární se ale heli-fishing stal až v roce 2006, po publikaci knihy zabývající se naivitou rybího druhu – ryby, které neznají rybáře, berou. V Americe vás přijde tato zábava na 500 až 2,000 dolarů, tedy se vejdete do rozpočtu padesáti tisíc korun za pár dní, většinou poplatky obsahují i ubytování a stravu.

Corvette Z07: nadcházející svezení pro výkonové fetišisty

Corvette C6 byla fenoménem, i přes svůj strohý interiér byla výkonnostně a jízdními vlastnostmi neuvěřitelným počinem. Předchozí verze Corvette většinou právě na tomto poli pokulhávaly a své fanoušky si získávaly zejména vzhledem. Tentokrát však má být den představení nového vozu pro Chevrolet dnem znovuzrození legendy, která se nikdy opravdovou legendou nestala. Média dokonce zastrašují Porsche 911 nebo Aston Martin V-8 Vantage! Jaká tedy nová Corvette je?

Z07 dostává příležitost k dosažení automobilové nesmrtelnosti – přeplňovaný sedmilitrový osmiválec má nabízet přes 700 koní a vůz dostává do vínku nové označení. Zda ale tento pokus vyjde, na to si musíme počkat až na rok 2009. I tak se představování nových verzí Corvette zkracují, aktuální a velmi povedená C6 má být podle plánu na výsluní šest let, předchozí C5 sjížděla z linek let sedm, ale C4 na získávání publika měla dlouhých třináct let. Jen pro zajímavost, C1 vznikla v roce 1953.

Jet Airways představily nové soukromé kabinky ve svých letadlech

„Indické nejkvalitnější aerolinie“ zní motto společnosti Jet Airways, která v tomto týdnu představila novou službu pro náročnější zákazníky. Nové soukromé kajuty ve velkých letounech jsou určeny pro pohodlnou přepravu na dlouhé vzdálenosti, nyní zatím pro lety z Londýna do Indie. Samotné kajuty mají 2,5 čtverečního metru a jsou vybaveny pohodlnou postelí o nadstandardní délce 210 cm a plochou obrazovkou. Pro zajištění maximálního soukromí jsou stěny odhlučněny a kajuta se uzavírá posuvnými dveřmi. První let s obřím letadlem Boeing 777-300ER z Heathrow do Mumbaje se uskuteční pátého května a letenky se pohybují pod hranicí 200 tisíc korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here