Fascinace týdne: Limitovaná edice superbike MV Augusta s doplňkem od Girard-Perregaux

1
1366
V rámci akce nazvané Brutale On Tour značka v největších městech Evropy prezentuje své motocykly a každý z účastníků má možnost na vlastní kůži okusit, co to znamená usednout za řidítka motocyklů Brutale 989R a 1078RR. Tento víkend MV Agusta pořádala setkání v Londýně a pokračování bude následovat v 18. a 19. dubna v Miláně. 989R disponuje čtyřválcovým motorem s výkonem 142 koní a krouticím momentem 103,5 Nm při suché váze 185 kg, což znamená maximální rychlost na hodnotě 265 km/h. 1078RR má vyšší objem, který přináší zvýšení výkonu na 154 koní s krouticím momentem 117 Nm, při shodné váze se tak nejvyšší rychlost posouvá na laťku 267,2 km/h. Program dalších akcí Brutale On Tour naleznete zde.
Ale zpět k unikátu s označením F4CC, který se objevil o víkendu v Londýně. „Rozhodl jsem se dát motocyklu své iniciály, protože jsem o něm od začátku snil,“ řekl k F4CC ředitel MV Agusty Claudio Castiglioni. Šéf značky se totiž ujal kompletní evoluce F4 a bez ohledu na marketing nebo potřeby trhu jednoduše vytvořil to, po čem opravdové mužské srdce touží – pulzující a výjimečný motocykl, pro čirou radost. Aby F4CC mohlo vzniknout, všechny úpravy navrhl sám: exkluzivní materiály a implementaci nejnovějších technologií pro maximální výkonnost. Jaký je výsledek? F4CC disponuje výkonem rovných 200 koní, krouticím momentem 125 Nm a váhou 187 kg. Společně s upravenou převodovkou tak lze očekávat u maximální rychlosti pohodlných 315 km/h.
Model vzhledem ke svému vysokému objemu 1078 ccm neokusí závodní tratě, ale i tento fakt mu přidává ne exkluzivitě. Světlo světa spatří limitovaná edice pouhých 100 kusů, ale vyrobených a připravených jako by se jednalo o obraz v mnohamilionové hodnotě. Přesně takový byl sen Claudia Castiglioniho, i proto je F4CC prezentována také jako „večerní sen“. Stojí ale opravdu F4CC za takovou pozornost, když vychází s předchozího komerčního modelu F4R? Rozhodně, 90% součástí totiž bylo navrženo a vytvořeno pouze pro tuto limitovanou edici.
Světoznámá značka ze světa haute horlogerie Girard-Perregaux připravila k motocyklu limitovanou edici hodinek Laureato EVO3 F4CC. Automatický mechanický chronograf s 52 kameny, minimální rezervou nátahu 46 hodin, tělem hodinek z titanu podobně jako výfuky modelu F4CC a samozřejmě ve stejné limitované edici 100 kusů, kdy se číslo hodinek shoduje s výrobním číslem motocyklu. Styl dotáhne do konce kožená bunda F4CC od italské módní značky Trussardi, opět v limitované edici.
A cena? Výrazně přes 2 miliony korun, váha na jeden kilogram hmotnosti je tak dvojnásobná než u vozů Ferrari.

1 komentář

  1. Výrobky firmy MV Agusta oslovují i ženská srdce. Jen jen potřeba správný úhel pohledu. F4CC opravdu stojí nejen za povšimnutí. Díky, že v dnešní době nezapomínáte na luxus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here