Fascinace týdne: Hydropolis, palác na dně mořském

0
1356

Začátkem roku 1999 byl Joachim Hauser přizván do týmu německého vesmírného výzkumu (DASA), aby navrhl první hotel umístěný ve stratosféře naší Země. Osud tomu chtěl, že o rok později se instituce restrukturalizovala a Hauser raději odešel založit vlastní společnost Space Design. Nebyl to již ale hluboký vesmír, který umístil do svého hledáčku, nýbrž jedna z posledních neprozkoumaných oblastí planety – nekonečný modrý oceán. Hauser vždy toužil po spojení lidské pouti za ovládnutím moří s mírumilovným životem aquatické společnosti.

V roce 2001 zformoval tým složený z odborníků na podmořskou a šelfovou konstrukci, specialistů na bezpečnost, architektů, designerů a hotelových expertů. A v roce 2002 poprvé představil hotový koncept Hydropolis šejkům Dubaje. Tři dlouhé roky zvažovali pouštní miliardáři investici do bláznivé vize. Konečně, v roce 2005, přiklepli týmu Joachima Hausera v přepočtu více než 15 miliard korun na začátek stavby. Hydropolis Resort bude mít 500 luxusních apartmánů a hotel bude otevřen prvním hostům na konci roku 2008. Můžeme se těšit na oslavy příchodu roku 2009 způsobem, o kterém by kdysi pochyboval i Julius Verne.

Po Vandenbrink se na nebi autodesignu rozzářila další nizozemská hvězda
Ugur Sahin Design byl založen před sotva sedmi měsíci, v parném létě roku 2007. Pozitivní ohlasy světového tisku na několik studií načrtnutých na papíře přivedly Axela van Mourika a Ugura Sahina ke spuštění profesionálního designérského uskupení. Jako první z tiskařského plotru sjíždí vizualizace Lamborghini SPIGA. Konstrukce šasi inspirovaná Gallardem byla očividná, návrháři ovšem zcela přepracovali kvadratickou záď a nutno dodat, že žádné Lambo ještě nikdy nevypadalo zezadu tak ohromně!

Další přišlo na holení Audi. Muskulaturní vize LOCUS učinila z nového TT dětskou hračku. Takřka komixové nadsázce vzdoruje pouze samotný znak Audi na masivní žebrované masce chladiče. Pro Ugur Sahin Design nebyla svatá ani půda božského Ferrari a ostrý řez červenou historií skončil u legendy jménem DINO. Podobně jako u Vandenbrink GTO podtrhli na konceptu charakteristické tvary původního modelu a opět zazářili dokonale proporční zádí.

A nyní se konečně mluví o výrobě. Poslední vize Ugur Sahina bude sjíždět z linek. Sto kusů Corvette Z03 bude postaveno na platformě Z06. Restylizovaná karbonová kapota, snížení hmotnosti a zvýšení počtu koní na asfalt rvoucích 750! Cena bude oznámena v průběhu března a prodej bude směrován do USA ke konci roku 2008.

911 a číslo na Quintessentially
To jsou dvě první položky v telefonních seznamech největších světových celebrit. První se volá v případě nouze, to druhé v případě nudy. Již od roku 2000 Quintessentially zajišťuje slavným tvářím i úspěšným podnikatelům prvotřídní služby od oblastí umění až po noční život. Na zavolání pro vás zajistí místa v první řadě dlouho očekávaného koncertu, a to klidně až v samotný den konání akce. Postarají se, že po vašem příletu takřka do kterékoli významné metropole budete mít o zábavu postaráno. Pronájem golfového trávníku na Gleaneagles, narychlo uspořádaná megapárty, okamžitá rezervace stolu ve tři měsíce dopředu zaplněné restaurace, nic z toho není pro Quintessentially nemožné.

Členství stojí více než 90 000Kč ročně, pokud ovšem chcete mít k dispizici na zavolání 24/7 tým realizátorů, bude třeba částku navýšit na 875 000Kč. V ceně samozřejmě nejsou zahrnuty služby samotné, ale to už je přece drobnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here