Fascinace týdne: Lagerfeld nejelegantnějším mužem!

0
1176
1. Karl Lagerfeld
Jeden z nejvlivnějších tvůrců současnosti se dostal na první místo žebříčku zejména díky své originalitě a elegantní nekonformitě. Jeho pověstný copánek se stává již pomalu legendou, Lagerfeld působí u Chanela jako estetický vizionář. Je ironický, spontánní, oportunista… i takové přívlastky mu deník El Mundo přiřadil, nicméně nejsou to ty jediné. A čím se v poslední době světu nejvíce připomněl?
Minulý týden Lagerfeld představil eurominci Coco Chanel, vyraženou na počest 125. narozenin jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek 20. století. Mince je samozřejmě vydána v limitované edici, a to buď ve stříbře, nebo ve zlatě a je schválena francouzskou mincovnou. Zlatých mincí bylo vyraženo pouhých 99 kusů, jednu z nich dostanete za cenu 5 900 euro (orientačně 150 tisíc korun). Stříbrné mince jsou již dostupnější, vyraženo jich bylo 11 900 kusů a k dostání jsou za cenu 45 euro, tedy zhruba 1 200 korun. Do prodeje jdou od prosince.
2. Roger Federer
Hvězda tenisového nebe oslnila porotu hned po netradičním Lagerfeldovi, podle listu z Federera číší elegance kdekoliv se objeví. Ať už se jedná o kurt, tiskové konference nebo společenské večírky. 27letý Federer přiznal, že se o svůj šatník začal zajímat teprve nedávno a také, že se o jeho vizáž stará několik odborníků. Příběh jednoho z neúspěšnějších tenistů historie si můžete přečíst v samostatném článku Roger Federer: Hvězda bílého sportu padá vzhůru
3. Barack Obama
Nový americký prezident zapůsobil svým charisma snad na každého, i přes pochybnosti důsledků jeho zvolení má důvěru a naději ve svých rukou. Shodně to cítí statisíce a miliony občanů po celém světě. Právě ze svého vystupování těžil v prezidentské kampani a podobně získával kladné body i do žebříčku nejelegantnějších mužů planety. Jeho pouť do Bílého domu jsme také sledovali.  
4. Brad Pitt
Tradiční evergreen všech mužských žebříčků. Brad Pitt stále láme dívčí srdce, a svým vztahem s Angelinou Jolie dráždí všechny mužské příznivce slavné herečky. Tentokrát opět zapůsobil na porotu, ale v těžké konkurenci na něj vyšla až čtvrtá příčka.
5. Princ Haakon
Nepatří mezi nejznámější osobnosti světa, norský korunní princ Haakon je následníkem trůnu a zatím se angažuje více v humanitární pomoci než v jakémkoliv jiném dění. Jeho humanitární fond se již podílel na pomoci v Mozambiku, Etiopii, Kongu, Ugandě, Nicaragui i Rusku. A samozřejmě také na domácím poli v Norsku. V roce 1994 na zimních olympijských hrách zapaloval olympijský oheň.
6. José Sócrates
Dalším politikem v žebříčku je portugalský premiér, od roku 2005 úspěšně vládne zemi a jako ministr sportu se v roce 2004 podílel na pořádání fotbalového mistrovství Evropy EURO 2004.
7. Jude Law
Britský herec se objevil ve filmech Letec, Umělá inteligence, Talentovaný pan Ripley nebo také Road to Perdition. Krom filmu se také angažuje v divadelních rolích, v příštím roce se představí v roli Hamleta. Jude Law se také věnuje charitativní a humanitární pomoci, mimo jiné spolupracoval s Robbie Williamsem na benefičních zápasech celebrit pro podporu UNICEF. Jeho podpora je velmi široká, podporuje boj proti AIDS, traumatická centra, centra pro rakovinu a mnoho dalšího. V červenci roku 2007 natáčel pod záštitou Spojených národů a UNICEF dokument o Afganistánu, obcházel kábulské školy, dělal rozhovory s dětmi, afgánskými státníky i úředníky.
8. Princ Charles
Světoznámého prince z Walesu a následníka britského trůnu není třeba představovat, poslední dobou se stále více angažuje v královských povinnostech a zastupuje své rodiče. Současně se velmi výrazně angažuje v humanitární pomoci. Kaňkou je snad jen jeho vztah s médii, které se neustále snaží získávat informace z pozadí jeho soukromí a vztahu s ženou Camillou.
9. Nicolas Sarkozy
Francouzský prezident se představil v nové roli, při předsednictví Evropské unii jej bylo všude plno. Šířil dobrou náladu, byl aktivní, vystupoval s neobyčejnou sebejistotou a bylo více než zřetelné, že se v takto významné pozici cítí jako ryba ve vodě. Oslnil své politické partnery i rivaly, nastavil vysokou laťku pro české předsednictví a v posledních měsících během zpomalování evropských ekonomik působil jako snad jediný optimista.
10. Kyril
Jméno Kyril nám připomene ničivý hurikán, nicméně tentokrát se o žádné přírodní neštěstí nejedná. Kyril je jméno druhého následníka bulharského trůnu, který se narodil v Madridu a ke Španělsku udržuje velmi vřelé vztahy. Pro svatbu si vybral Mallorku. Možná i proto si na něj deník El Mundo vzpomněl, vystudoval Princetonskou univerzitu a získal titul v oboru fyziky a také podnikových financí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here