Fascinace týdne: Hodinky Harry Winston Opus 9

0
1348
Snahy o inovace v oblasti zobrazení času jsou stejně staré jako hodinářské umění samo. Čas od času jsou však renomované i nové společnosti schopny přijít s opravdu netradičním inovačním řešením, které dokáže oslnit a přitom neznesnadní odečítání času z hodinek. A právě toto se podařilo Harry Winston, společně s dalšíma dvěma renomovanými odborníky, kteří se značkou externě dlouhodobě spolupracují.
Samozřejmě při pohledu na Opus 9 namítnete, že řešení zobrazení času posuvnými pásy není nic tak nového a že dokonce nedávno byly představeny podobné hodinky se stejným systémem, ale koho by napadla tak dekadentní myšlenka umístit na vertikální pásy zobrazující hodiny a minuty desítky diamantů?
Harry Winston Opus 9
Na první pohled je myšlenka a řešení jednoduché, ale vnitřní uspořádání automatického mechanického strojku již tak jednoduchou záležitostí nebylo. Pouzdro hodinek je vyrobeno z 18karátového bílého zlata a rozměrem na výšku má obdivuhodných 56 mm, na šířku 48 mm a celková výška pouzdra je 20 mm. 33 diamantů a jeden granát zdobí každý časový pás, nicméně diamanty v tomto případě nejsou pouze dekorativní záležitostí, ale současně i funkční součástí. Skvělý vzhled leštěných povrchů podtrhuje kontrastní černý kožený řemen z aligátoří kůže. Jedná se o limitovanou edici 100 kusů.
Christophe Claret DualTow LE
Nedávno zveřejněná nová limitovaná edice od značky Christophe Claret není unikátní pouze svým způsobem zobrazení času, ale také možností výběru vlastních materiálů a barevného schématu. Pouzdro hodinek o rozměrech 48,2 mm na výšku a 42,75 mm na šířku bez korunky si můžete vybrat ze čtyř materiálů – bílé zlato, růžové zlato, platina a černý titanový PVD povrch. Pokračovat v přizpůsobení hodinek můžete na speciálně připravených stránkách. Dalším pokladem krom materiálů je vnitřní strojek s tourbillounem, který je současně proveden jako skeleton a můžete tak vidět skrz jednotlivé součásti na činnost neuvěřitelné komplikace 582 součástí se 73 kameny. Rezerva nátahu přesuje 50 hodin a hodinky disponují ukazatelem této rezervy. Další komplikací je funkce chronografu, která nabízí měření času včetně mechanického gongu na přesnost sekund.  Světlo světa spatří pouhých 63 kusů, buďte u toho!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here