Fascinace: Silver Zwei – posedlost výkonem

0
1319

Guido Krass je německý eko-průmyslník, který se zabývá ekologickou oblastí energetiky, především fotovoltaickou energií a přestavbou budov na energeticky úspornější. Jeho neřestí jsou ale superjachty a jejich výkon. Guido Krass má ve spolupráci s jeho dobrým přítelem Espenem Linonem na svědomí koncepci a postavení obou jachet Silver a Silver Zwei. Krass sice propaguje ochranu planety pro budoucí generace, ale přiznává, že stále se také potřebuje rychle dopravit z místa na místo.

Krassovy vize neměly konce, a tak nemohl odolat a založil vlastní firmu na stavbu jachet Hanseatic Marine. Jejím prvním projektem byla tehdy Silver. I bez reklamy tato superjachta značně rozbouřila neklidné vody médií, ať už díky odvážným designovým prvkům a také kvůli úspornému trupu, což byly v roce 2007 skutečně odvážné tahy. Nakonec se jachta prodala do královské rodiny v Abu Dhabi, kde ji přejmenovali na Rabdan.

Nyní je ale středem pozornosti Silver Zwei. Tato přes 73 metrů dlouhá super jachta se pyšní označením nejrychlejší jachta na světě. Dokáže vyvinout rychlost až 27 uzlů, což je 50 km/ hodinu po vodní hladině. 

Silver Zwei je skutečným torpédem mezi superjachtami. Její trup byl ve vývoji téměř pět let a dosáhlo se ohromujících výsledků. Čísla hovoří za vše. Vzdálenost z Abu Dhabi do Singapuru zvládne za neuvěřitelných dvanáct dní s průměrnou rychlostí 20 uzlů a spotřebou 400 litrů za hodinu. To jsou poloviční hodnoty, které by loď tohoto kalibru mohla skutečně potřebovat.

Jachta Silver Zwei je velmi prostorná, její hlavní zadní paluba nabízí mnoho míst k příležitosti stravování nebo zábavy. S důmyslným provedením dostanete velký venkovní prostor, ze kterého vykouzlíte Beach Club.

Přes zadní část se dostanete do obývacího a společenského prostoru s jídelnou. Zde je vše krásně prosvětleno. Interiéru dominují teplé barvy tmavého dřeva s kombinací pomerančové a sněhobílé. Jachta se může pochlubit kapacitou lůžek až pro 18 osob v osmi kajutách. Ty jsou velmi luxusně vybaveny pro dokonalé pohodlí posádky.

Součástí Silver Zwei je také přistávací plocha pro vrtulníky. Tu naleznete v přední části superjachty. Pohledem z přistávací plochy směrem k zádi vás může napadnout myšlenka, že se nejedná o žádnou superjachtu, ale o sportboat, opak je ale skutečností.

Ten, kdo trpí mořskou nemocí, se nemusí ani trochu obávat. Superjachta Silver Zwei je tak exkluzivní záležitostí, že pobyt na mí bude skvělým zážitkem plným luxusu a pohodlí, který nejednou budete chtít zopakovat. Na otravnou mořskou nemoc nebudete mít ani pomyšlení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here