Fascinace: Nový showroom Ferrari v Praze otevřel Felipe Massa

0
1676

Fanoušci Felipeho Massy se konečně dočkali. Felipe měl Českou republiku navštívit již minulý rok na podzim, jeho exhibici na víkendovém Ferrari Racing Days ale zabránila ošklivá nehoda. Do Prahy se tedy dostal až nyní na slavnostní otevření showroomu Ferrari Scuderia Praha.

Tento nově otevřený autosalon Ferrari Scuderia Praha je druhým na světe, který odpovídá novým standardům Ferrari. První z nich vyrostl samozřejmě v rodné Itálii této značky v Moděně. Hlavní koncept autosalónů značky Ferrari se změnil: Klasické barvy (červená a žlutá) nahradily bílá a stříbrná. Nová strategie byla prosazena především z důvodu lepšího vyniknutí klasických červených vozů. Zvýraznění by mělo podpořit i lepší osvětlení.

Slavnostní zahájení provozu se ale neslo samozřejmě v klasické rudé. Oblečení hostesek, Felipe Massa i slavnostní páska, kterou přestřihl, byly sladěny do rudého stylu Ferrari.

Součástí slavnostního otevření nového autosalonu bylo i představení nového modelu Ferrari 458 Italia. Představení a následné nastartování zbrusu nového vozu mělo symbolizovat jeho oficiální uvedení na trh. Tento model si Ferrari cení na 148 tisíc euro bez daně. V novém autosalonu Ferrari Scuderia Praha jsou k vidění celkem tři vozy Ferrari. Jedním z nich je i výše zmiňovaný nováček Ferrari 458 Italia.

Vybudování nové prodejny v Praze vyšlo asi na 16 milionů korun. Pro firmu Scuderia Praha, jejíž ředitel je Robert Pergl, je to ale zanedbatelná částka. V roce 2009 dosáhla obratu přes 400 milionů korun, je totiž výhradním dovozcem vozů Ferrari do České republiky. V loňském roce se zde prodalo 46 nových kousků.

Především z důvodu vysokého prodeje byla pro otevření nového autosalónu vybrána právě Praha. Ferrari zde vidí do budoucna dobrý potenciál. V letošním roce se počítá s prodejem dalších 40 nových červených sportovních hračiček.

Brazilský jezdec Formule 1 Felipe Massa u Ferrari závodí již pátou sezónu a jeho počínání není zrovna neúspěšné. Nejlepší umístění si zasloužil v roce 2008, kdy se stal vicemistrem Formule 1 v doslova těsném závěsu za Lewisem Hamiltonem.

Nebyly to ale jen úspěchy, které Massu ve Ferrari provázely. Minulý rok se stala nešťastná nehoda a Felipe byl při tréninku na Velkou cenu Maďarska zasažen téměř kilovou ocelovou pružinou přímo do hlavy. Zdálo se to být neuvěřitelné, ale Felipe se z těžkého zranění opět dostal do skvělé formy.

Jistě se všichni budeme těšit, jak letošní sezóna Formule 1 dopadne. S novými týmy, Michaelem Schumacherem a pozměněnými pravidly nás určitě ještě čeká nejeden napínavý závod

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here