Fascinace: Nejdražší pes na světě

0
1723

Milujete psy? Zlatý retrívr, německý ovčák nebo jezevčík, to jsou oblíbené rasy u nás, ale v Číně by asi taková “obyčejná” plemena za pár tisícovek zřejmě neuspěly. Právě zde se totiž prodal nejdražší pes současnosti, a to za neuvěřitelných 27 milionů korun. Jedná se o oblíbenou rasu čínských boháčů – Tibetského mastifa neboli Tibetskou dogu.

Toto plemeno má především bohatou historii, díky které se v současnosti těší velké oblibě. Tibetský mastif se začal objevovat již před 4000 let v oblasti Tibetu. Byl charakteristický především svými velkými rozměry. Již Marco Polo při svých cestách přirovnával tyto psy k velikosti osla.

Zřejmě i díky své velikosti dostal Tibetský mastif do vínku statečnost. Proto bylo toto plemeno využíváno bohatou aristokracií především k lovu a současně střežilo také chrámy bohatých panovníků. I Alexandr Makedonský byl poctěn darem v podobě tohoto obřího psa, kterého využil pro lov lvů a slonů. Jakmile se psi začali šířit do Evropy, oblíbili si je i Římané.

Dnešní Tibetský mastif je velmi vyrovnanou osobností a vždy bezvýhradně věrný svému pánovi. Jeho hlavním využitím je dodnes hlídaní jak majetku, tak členů rodiny, na cizí osoby si ale dává velký pozor a je velmi nedůvěřivý. Díky jeho svéhlavosti a paličatosti ho rozhodně nenadchnou klasické hry, jako je aportování. Při výchově musíte být velmi trpěliví a respektovat svého věrného společníka, žádné fyzické tresty na něj neplatí, ba naopak – dočkáte se pouze a jen ignorace.

V současnosti nejdražšího psa na světě, červeného tibetského mastifa, si pořídil nejmenovaný čínský uhlobaron. Koupil jej od zkušeného chovatele Lu Lianga, který v něm vidí velký potenciál do budoucnosti. Je přesvědčen, že je to dokonalý jedinec se skvělými geny pro pokračování jeho rodu. Chovatel ale přiznal, že nikdy nepomyslel na to, že by psa mohl prodat za tak vysokou částku.

Nejdražší pes na světě se jmenuje Honk Dong, což v překladu znamená velký šplouch nebo velká skvrna. V současnosti je mu asi rok a už nyní váží asi 90 kilogramů. Dostává jen to nejvybranější kuřecí a hovězí maso z biochovů a další potřebné lahůdky, které podporují jen ten nejzdravější vývin. V dospělosti takový pes může vážit až 140 kilogramů.

Tito psi jsou v Číně považováni za posvátné a vždy byli velmi drazí. Číňané jimi ukazovali svou moc a status ve společnosti. Tento uhlobaron může být tedy na svého nového čtyřnohého společníka hrdý. Tím, že si koupil nejdražšího psa na světě, ukázal, kam až sahají jeho nekonečné možnosti. Jestli mu tento pejsánek bude hlídat majetek, nebo se bude válet na gauči, je už druhotní záležitost.

A kolik byste za svého domácího miláčka zaplatili vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here